تعریق بیش از حد و درمان با بوتاکس

تعریق بیش از حد و درمان با بوتاکس

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تعریق بیش از حد و درمان با بوتاکس

از جمله موارد موثر در درمان تعریق با بوتاکس می باشد. تعریق بیش از حد حالتی است که در آن میزان ترشح عرق که بصورت طبیعی برای کاهش دمای بالای بدن صورت می گیرد، به حدی بالاتر از میزان طبیعی می‌رسد.

تعریق بیش از حد چه زمان رخ می دهد؟

در این حالت تعریق بیش از حد ناحیه ای رخ می دهد بنابراین در صورت افزایش درجه حرارت خون، هیپوتالاموس با گشاد کردن عروق و نیز تعریق موجب خنک ‌شدن بدن می‌شود. یعنی وقتی حرارت داخل بدن به حدی بالاتر از مقدار قابل قبول رسید دستور عصبی از هیپوتالاموس و اعصاب سمپاتیک به غدد عرق باعث بیرون ریختن عرق می شود که برای بدن مفید خواهد بود. حال وقتی این دستورها یا سیگنالهای عصبی به حدی بیشتر از میزان مورد نیاز ارسال شوند، هایپرهیدروزیس ایجاد می‌شود و نه تنها برای بیمار مفید نخواهد بود بلکه فرد را با دردسرهای زیادی مواجه خواهد کرد که از نظر روانی و ذهنی سبب بروز مشکل در زندگی روزمره شده و می تواند مسبب نوعی ضربه روحی و عاطفی شود. نزدیک به ۳ درصد جمعیت دنیا دچار این مشکل هستند. این افراد حتی در هوای سرد و بدون انجام فعالیتهای زیاد نیز عرق می‌کنند و همیشه از خیس شدن لباس در نواحی مختلف بدن شکایت دارند و ما تقریبا هیچ کنترل ارادی بر این اعصاب نداریم و مرکز تنظیم حرارت بدن در هر شخصی نسبت به دیگری متفاوت است، درمان تعریق با بوتاکس بسیار مؤثر است.

چگونه درمان تعریق با بوتاکس انجام می شود؟

تزریق بوتاکس در اطراف غدد عرق منجر به قطع سیگنال عصبی می شود. این روش برای مدت ۶ تا ۱۰ ماه ماندگار است و عوارض جانبی دیگر روشها را ندارند.بسیاری از کسانی که درمانهای دیگر نظیر قرصهای خوراکی (پروپرانولول)، درمانهای موضعی و جراحی را امتحان کرده اند و نتیجه مطلوب حاصل نشده است، با به کارگیری این روش به خواسته خود رسیده اند. آنها برای شرکت در یک مجلس مهمانی دیگر نیازنیست استرس داشته باشند و از اینکه حاضرین لباس خیس شده از عرق آنها ببینند احساس شرمساری کنند.البته تزریق بوتاکس برای مادران باردار و شیرده و کسانی که به بوتاکس حساسیت دارند به کار گرفته نمی شود. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X