علت رشد مو زیر پوست چیست؟

علت رشد مو زیر پوست چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علت رشد مو زیر پوست چیست؟

موی زیر پوستی به موهایی گفته می شود که معولاً بعد از اپیلاسیون و در مرحله ای که مو شروع به رشد می کند؛ به طور کامل از پوست خارج نمی شود.  این موها آزار دهند هستند و ظاهر ناراحت کننده ای به پوست می بخشند. ولی علت رشد مو زیر پوست چیست و چگونه می توان از رشد موهای زیر پوستی جلوگیری کرد؟

علت رشد مو زیر پوست

همانطور که گفته شد موهای زیر پوستی معمولاً بعد از اصلاح موها به وسیله اپیلاسیون یا تیغ و ژیلت بوجود می آید. علت این امر بسته شدن فولیکول های مو می باشد. وقتی فولیکوهای مو بسته می شوند به موی در حال رشد اجازه خروج از پوست را نمی دهند و به همین دلیل مو برگشته و به زیر پوست می رود. در نتیجه رشد مو زیر پوست، پوست برجسته شده و ممکن است که با التهاب و قرمزی نیز همراه باشد.

رشد موی زیر پوستی چه مشکلاتی در بر دارد؟

بوجود آمدن موی زیر پوستی یک بیماری پوستی محسوب نشده و عوارض خاصی ندارد. مشکلات زیر پوستی شدن مو شامل قرمزی، التهاب، تورم، خارش و ... موقتی هستند و بعد از مدتی از بین می روند و مو به طور طبیعی از پوست خارج می شود. ولی در پوست های حساس ممکن است لک ناشی از این موهای باقی بماند که به جنس پوست بستگی دارد. در چنین مواقعی بهتر است از دست کاری کردن این نواحی خودداری کنید و سعی نکنید که خودتان موها را از زیر پوست خارج کنید. هرچقدر که موهای ضخیم تر باشند موهای زیر پوستی آزاردهنده تر هستند. در برخی موارد در محل این موها جوش های چرکی بوجود می آید. در چنین مواردی تا قبل از بهبودی کامل از اصلاح مجدد خودداری نمایید.

از چه روش های می توان از ایجاد موی زیر پوستی جلوگیری کرد؟

رشد مو زیر پوست بیشتر در نواحی ساق پا شایع است که بعد از اصلاح کردن به وجود می آید. برای جلوگیری از این امر بهتر است بهداشت پوست را قبل از اپیلاسیون رعایت کنید و موها را بر خلاف جهت رشد اصلاح کنید. برای تسکین پوست بعد از اصلاح می توانید از کرم های پس از اصلاح استفاده نمایید و سعی کنید که رطوبت پوست را حفظ نمایید. همچنین یک راه حل مؤثر کاهش موهای زیر پوستی پرهیز از اصلاح های مکرر است به باعث رسیدن آسیب به پوست می گردد. کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X