چند روش ساده برای تقویت رشد مو با غذا

چند روش ساده برای تقویت رشد مو با غذا

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند روش ساده برای تقویت رشد مو با غذا

شاید بتوان گفت تغذیه مهمترین عامل در تقویت مو و حفظ سلامت مو می باشد. بسیاری از مشکلات پوست و مو به دلایل تغذیه ای رخ می دهند و همچنین راه حل درمان بسیاری از بیماری ها تغذیه سالم می باشد. در این مقاله به بیان چند روش ساده برای تقویت رشد مو با غذا می پردازیم. اگر می خواهید موهای سالم داشته باشید که به طور طبیعی رشد می کنند و از رشد خوبی برخوردار هستند؛ بهتر است تغذیه سالم را در رأس کار خود قرار دهید. روزانه به مقدار متعادلی از مواد گفته شده در این مقاله را طبق برنامه ای مشخص به بدن برسانید و در صورت نیاز از مکمل ها و مواد تقویتی استفاده نمایید. استفاده از شامپوهای مناسب و ماسک های تقویت مو در کنار روش های تغذیه ای به افزایش رشد مو کمک خواهند کرد. [caption id="attachment_8575" align="aligncenter" width="300"] رشد مو با غذا[/caption]

مواد غذایی مناسب برای تقویت رشد مو روزانه

ماهی سالمون مهمترین ماده برای تقویت مو

همانطور که میدانید ماهی سالمون سرشار از انواع اسیدهای چرب امگا  و ویتامین هاست. امگا 3 برای تقویت مو بسیار مهم است اما متأسفانه بدن قادر به تولید این ماده مهم نبوده و تنها راه دریافت آن از طریق تغذیه و بخصوص غذاهای دریایی می باشد. منابع دیگر امگا 3 شامل انواع  دیگر ماهی، گردو، دانه های کدو تنبل و  گیاه آووکادو می باشد که از منابع مهم رشد مو با غذا هستند.

خوردن صدف برای تقویت رشد مو

صدف ها حاوی مواد معدنی هستند و درصد زیادی از آنها را روی و پروتئین تشکیل می دهد. پروتئین ها در درمان مشکلات مربوط به پوست و مو به گونه ای مؤثر عمل می کنند.

تخم مرغ و افزایش رشد مو

خوردن روزانه یک عدد تخم مرغ کامل برای بدن هر فرد سالم ضروری است. تخم مرغ از مواد مغذی و پروتئین های لازم برای پوست و مو تشکیل شده است که به حفظ ساختار آنها کمک می کند.

تأثیر حبوبات بر سلامت مو

حبوبات به ویژه عدس دارای مقادیر زیادی پروتئین، آهن، بیوتین و روی می باشد که برای سلامت مو ضروری هستند و به رشد بیشتر مو کمک می کنند.

گوشت و مرغ

گوشت و مرغ از پروتئین ساخته شده اند و به همین دلیل نقش مهمی در ترمیم مو و کمک به حفظ طراوت مو می کنند.

مواد معدنی

مواد معدنی شامل آهن، سیلیکا، روی، ید و... از مواد مهم دیگر هستند که به تقویت مو کمک میکنند. تمامی این مواد در عملکرد صحیح متابولیسم بدن نقش دارند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X