همه چیز در مورد قرص هورمونی رشد مو

همه چیز در مورد قرص هورمونی رشد مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز در مورد قرص هورمونی رشد مو

موها نیز مانند بدن نیاز به مواد مغذی برای رشد دارند. علل متعددی برای کاهش رشد مو و یا توقف کامل رشد موها وجود دارد که می تواند نا امید کننده باشد برای همین بسیاری از افراد به مصرف قرص هورمونی رشد مو روی می آورند. سلول های مو بطور باور نکردنی سریع رشد می کنند اما مو به عنوان یک بافت غیر طبیعی ممکن است و ممکن است به مشکلاتی مانند ریزش شدید و یا توقف رشد دچار گردد. از آنجا که کاهش رشد مو می تواند ناشی از کمبود ویتامین و یا ریزش مو باشد، مکمل های می توانند این مشکل را برطرف کنند و مصرف قرص های هورمونی در چنین مواردی اصلا توصیه نمی گردد. چرا که ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای بدن داشته باشد. البته باید گفت مشکلات هورمونی که موجب ریزش مو و یا از بین رفتن فولیکول مو شده اند با استفاده از این قرص ها برطرف می گردد اما این موارد تأثیری بر رشد مو ندارند. در هر صورت استفاده از قرص و دارو بدون تجویز پزشک شخص را دچار عوارض می گرداند  به همین دلیل توصیه نمی شود. بهترین راهکار در هنگام مواجهه با مشکلات پوست و مو مراجعه به پزشک متخصص است. زیرا برای حل هر مشکلی باید به علت آن پی برد و تشخیص علت مشکلات مربوط به پوست و مو فقط توسط پزشک متخصص امکان پذیر است.

مصرف خوراکی قرص هورمونی رشد مو

همانطور که پیش تر گفتیم برخی از افراد برای افزایش رشد مو طبیعی و رفع مشکل توقف رشد مو به خوردن قرص های هورمونی روی می آورند ولی این دسته از افراد ممکن است از مشکلات این قرص های بی خبر باشند و در دراز مدت بدن را دچار آسیب کنند. علاوه بر این تأثیر قرص های هورمونی مانند قرص ال دی بر روی رشد مو اثبات نشده و بطور کلی تأثیری در روند رشد مو نخواهد داشت. در برخی موارد این قرص ها توسط پزشک و برای متعادل کردن هورمون ها تجویز می گردد. در این موارد برهم خوردن تعادل هورمونی شخص باعث ریزش موی شدید و یا رشد موی غیر طبیعی شده است. مصرف قرص در چنین مواردی و برای درمان و با تشخیص پزشک بلا مانع است.

مصرف قرص های هورمونی بصورت موضعی

بسیاری از افراد برای افزایش رشد مو و پرپشت شدن مو بخصوص در نواحی ابرو و صورت از قرص های هورمونی استفاده میکنند. ولی متأسفانه نتایج حاکی از این است که این روش کاملاً بی نتیجه خواهد بود و استفاده از هورمون ها بصورت موضعی موجب افزایش رشد مو نمی گردد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X