عوامل تاثیر گذار بر عدم رشد مو

عوامل تاثیر گذار بر عدم رشد مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوامل تاثیر گذار بر عدم رشد مو

گاهی اوقات ممکن است اختلالی در چرخه رشد موها ایجاد شود. بسیاری از عوامل می توانند بر عدم رشد مو تأثیرگذار باشد. بهترین راه برای حل مشکلات مربوط به مو مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو می باشد. پزشک بعد از بررسی و انجام آزمایشات لازم علت عدم رشد مو را تشخیص داده و درمان مورد نیاز را انجام می دهد. با این حال اگر به دنبال کسب اطلاعات در مورد دلایل توقف رشد مو هستید با ما همراه باشید.

بهم خوردن تعادل هورمون ها

هورمون ها می توانند رشد مو و یا ریزش مو را افزایش دهند. همچنین چرخه رشد مو به هورمون ها نیاز دارد. بی نظمی های هورمونی می توانند موجب توقف رشد مو گردند.

بیماری آلوپسی

بیماری آلوپسی همانطور که موجب ریزش مو می گردد ممکن است از دلایل توقف رشد نیز باشد. عوامل بسیاری از جمله ژنتیک در مبتلا شدن فرد به این بیماری دخیل هستند که از موضوع این مقاله خارج است.

استرس

سطوح بالای استرس می تواند رشد موهای شما را متوقف کند. استرس فیزیکی و عاطفی باعث میشود که شما موهای خود را از دست بدهید. این استرس فیزیکی و ذهنی می تواند چرخه طبیعی رشد مو را قطع کند که معمولا در دوره های 3 تا 5 ساله رشد می کند.

افزایش سن

همانطور که می دانید تولید کلاژن نقش مهمی در حفظ سلامت مو و رشد طبیعی مو ایفا می کند. با افزایش سن تولید این ماده ضروری در بدن به شدت کاهش می یابد و همین موضوع می تواند دلیلی بر توقف رشد مو باشد.

عدم مراقبت از موها

مراقبت نکردن از موها می تواند شروع مشکلاتی از جمله عدم رشد مو باشد. اگر به سلامت مو های خود علاقمند هستید بهتر است که با مواد طبیعی و تغذیه سالم از آنها مراقبت کرده و به رشدشان کمک نمایید.

مشکلات وراثتی

اگر بسیار مراقب موهای خود هستید ولی باز هم بیش از حد مشخصی رشد نمی کنند ممکن است اندازه طول موی شما به حدی رسیده باشد که بر اساس زیست شناسی موهایتان تعیین شده است. موی سر و بدن برای مدت زمان مشخصی رشد می کنند و بعد از آن متوقف می گردند که این عامل بستگی به ویژگی های وراثتی فرد داشته و قابل تغییر نمی باشد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X