رشد مو طبیعی در روز چقدر است؟

رشد مو طبیعی در روز چقدر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

رشد مو طبیعی در روز چقدر است؟

سرعت رشد مو طبیعی در میان افراد مختلف تقریباً ثابت است و روزانه نیم میلیمتر رشد می کند. البته این عدد ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلف تغییر کند بطوری که موی بعضی افراد با سرعت بیشتر و موی بعضی افراد با سرعت کمتری در روز رشد کند. عوامل ژنتیکی، تغذیه، سن و بیماری های مختلف بر سرعت رشد مو اثرگذار هستند. این به این معنی است که رشد مو در افرادی که سالم تر هستند و از رژیم های غذایی سالم که حاوی مواد مفید برای مو هستند پیروی می کنند به طور معمول ممکن است بیشتر باشد.

روش های افزایش رشد مو طبیعی

حفظ سلامت مو

اگر دوس دارید که موهایتان با سرعت بیشتری رشد کند لازم است که به سلامت آنها اهمیت داده و از بروز آسیب به مو جلوگیری کنید. مشکلاتی مانند موخوره به تدریج موجب شکنندگی موهای می شوند و هر چقدر که موخوره ها بیشتر در مو بالا روند نه تنها آسیب بیشتری به مو می رسد بلکه از میزان رشد مو نیز کم می گردد. برای حل این مشکلات بهتر است که موها را به طور مرتب کمی کوتاه کنید. این عمل موجب می گردد که موخوره ها گرفته شوند و از پیشروی آنها جلوگیری گردد. همچنین حتی الامکان استفاده از دستگاه های گرمایشی برای آرایش مو را محدود کرده و از رنگ کردن موها خودداری کنید. بهتر است برای تقویت مو ها و جلوگیری از رسیدن آسیب به آنها، اجازه دهید موها در حالت طبیعی خود بمانند.

از رژیم غذایی سالم پیروی کنید

برای داشتن موهای سالم و پرپشت داشتن تغذیه سالم امری مهم محسوب می گردد. سعی کنید مواد پروتئینی مانند مرغ، ماهی، حبوبات و همچنین روی و آهن و چربی های مفید را به طور متعادل در تغذیه خود بگنجانید.

استفاده از مواد طبیعی برای تقویت مو

برای افزایش رشد مو طبیعی و تقویت مو، مواد طبیعی مانند روغن زیتون را جایگزین محصولات شیمیایی کنید. این مواد به مو آسیب نمی زنند و از خشک شدن بیش از حد مو جلوگیری می کنند. ماساژ پوست سر با روغن های مفید موجب افزایش گردش خون و در نتیجه افزایش سرعت رشد مو می گردد. محصولات بی کیفیت و ارزان قیمت به دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی و مواد نگهدارنده در دراز مدت به مو آسیب میزنند پس بهتر است از این محصولات استفاده نکنید. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X