برای درمان رشد ضعیف مو چه کنیم؟

برای درمان رشد ضعیف مو چه کنیم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

برای درمان رشد ضعیف مو چه کنیم؟

مجموعه ای از عوامل مختلف تغذیه ای و زیست محیطی نقش مؤثری در رشد ضعیف مو و سلامت کلی مو دارند. اگر موهای ضعیفی دارد و یا با مشکلات مربوط به موی سر دست و پنجه نرم میکنید قبل از هر چیز لازم است که این عوامل را بشناسید تا بتوانید مشکلات مربوط به مو را حل کنید.

ویتامین ها برای داشتن موهای سالم ضروری هستند.

موهای ما معمولاً در سه مرحله رشد می کنند: Catagon، Anagen و Telogen. اولین مرحله از رشد، فعال است و تمایل دارد بین 3 تا 5 سال طول بکشد. در حالی که ژنتیک معمولاًّ طول دوره را مشخص می کند؛ مواد مغذی نقش کلیدی در مدت زمان این روند ایفا می کنند. آنها به تقویت مو کمک می کنند و موجب می شوند که موها از ضخامت و سلامت بیشتری برخوردار باشند. به همین دلیل متخصصین پوست توصیه می کنند که یک مکمل روزانه حاوی مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت مو، می تواند موها را تقویت کرده و به درمان رشد ضعیف مو کمک کنند. بهترین ویتامین ها برای مو شامل مواد طبیعی، سالم و غیر ترکیبی می باشد. همیشه سعی کنید تغذیه ای شامل مجموعه ای از ویتامین های A، B، K، E و D داشته باشید.

مصرف کلاژن یا ژلاتین به طور طبیعی باعث افزایش رشد مو می گردد.

تولید کلاژن نقش مهمی در سلامت پوست، مو و ناخن ایفا می کند. مصرف روزانه از مکمل های کلاژن موجب بهبود رشد ضعیف مو می گردد.

تأثیر هورمون های متعادل برای رشد مو روزانه

داشتن موهای سالم نیز به تعادل هورمون ها بستگی دارد. تعادل هورمون یک موضوع پیچیده است و در صورتی که علائمی را مبنی بر وجود مشکلات هورمونی مشاهده کردید بهتری است که قبل از هرچیز به پزشک متخصص مراجعه کنید. در بیشتر موارد مشکلات هورمونی با دارو قابل درمان هستند.

حفظ سلامتی تیروئید به منظور افزایش رشد ضعیف مو

کم کاری تیروئید با مشکل ریزش مو همراه خواهد بود. وجود مشکلات تیروئیدی به این معنی هستند که سلولهای بدن انرژی کافی تولید نمی کنند و این یعنی متابولیسم بدن کاهش یافته است که باعث کاهش رشد مو و افزایش ریزش مو می گردد.

تـأثیر کوتاه کردن موها بر رشد آنها

مو از ریشه رشد می کند نه از ساقه. بنابراین کوتاه کردن موهای شما بر سرعت و حمایت از رشد آن تأثیر نمی گذارد. کوتاه کردن موها ممکن است به حفظ سلامت آنها کمک کند اما بر رشد ضعیف مو تأثیری نخواهد گذاشت. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X