آیا رشد شدید مو نشانه بیماری است؟

آیا رشد شدید مو نشانه بیماری است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا رشد شدید مو نشانه بیماری است؟

در جوامع امروزی داشتن موهای زیبا و بلند یکی از معیارهای زیبایی در بین زنان محسوب می گردد و زنانی که موهای بلندی دارند به طور معمول از زیبایی و جذابیت زیادی برخورداند. به همین دلیل رشد شدید مو برای اکثر افراد به آرزویی دست نیافتنی تبدیل شده است. حتماً پیش آمده که به دلایل مختلف مانند ریزش مو یا موخوره مجبوره شده اید که موهایتان را کوتاه کنید. یا قصد داشته اید برای تنوع موها را کوتاه کنید ولی بعد از مدتی پشیمان شده اید. در چنین مواردی ممکن است بلند شدن موها سالها زمان ببرد که این مدت زمان برای بسیای از افراد آزار دهنده است پس به طرق مختلف سعی می کنند رشد مو روزانه را افزایش دهند و از راه های تقویت مو و رسیدگی به موها به رشد بیشتر آنها کمک کنند.

علت رشد موی شدید در برخی افراد چیست؟

در مقاله های قبلی مانند رشد مو طبیعی گفتیم که رشد موی هرکس به مجموعه ای از عوامل مختلف بستگی دارد. این عوامل شامل تغذیه، وراثت، شرایط محیطی و ... می باشد. حال ممکن است رشد موی برخی از افراد تحت تأثیر همین عوامل از رشد موی طبیعی بیشتر و یا کمتر باشد. برخی از افراد نیز به کمک روش های تقویتی مانند داشتن رژیم غذایی سرشار از ویتامین و پروتئین های ضروری برای مو، استفاده از ماسک های تقویت مو، مصرف مکمل های مخصوص مو، شستشوی روزانه موها با شامپوهای افزایش دهنده رشد مو و ... به رشد بیشتر موهای خود کمک می کنند. بطور کلی رشد شدید مو به هیچ عنوان نشانه ای از بیماری نمی باشد و علی رغم مقدار ی که برای رشد موی طبیعی در نظر گرفته شده است رشد مو در هر فرد به شرایط جسمی و ژنتیکی و شرایط زندگی او بستگی دارد. عددی که برای رشد موی طبیعی در نظر گرفته شده یک میانگین در بین افراد مختلف در جوامع مختلف می باشد و ممکن است از برخی مواد در اندازه گیری های مختلف صرف نظر شده باشد.

راه های افزایش رشد مو

اگر می خواهید که موهایتان رشد بیشتری داشته باشد همانطور که گفته شد بهتر است از روش های تغذیه ای بهره گیری کنید. بهترین راه برای تقویت مو و پوست و حل مشکلات پوستی داشتن یک رژیم تغدیه ای سالم است که مواد ضروری را برای حفظ طراوت و شادابی پوست و مو تأمین می کند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X