کدام دستگاه لیزر مو بدون درد است؟

کدام دستگاه لیزر مو بدون درد است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کدام دستگاه لیزر مو بدون درد است؟

انواع مختلفی از روش های حذف موهای زائد با دستگاه لیزر و جود دارد. یکی از چیزهای مشتر ک بین همه آنها این است که می توانند در کاهش و یا قطع کامل رشد موهای زائد مؤثر باشند اما پیدا کردن دستگاهی که با کمترین میزان درد همراه باشد و یا انجام لیزر مو بدون درد اغلب نگرانی در میان بسیاری از بیماران است. سیستم های حذف موی لیزر مدرن با متدهای مختلف در دسترس هستند که بعضی از آنها دردناکتر از بقیه عمل می کنند. که در ادامه به توضیح انها می پردازیم.

دستگاه های لیزر قدیمی مانند مگا

این دستگاه انرژی لیزر را به یک ناحیه خاص انتقال می دهد تا درجه حرارت فولیکول را به 45 تا 50 درجه برساند، آن را یک یا دو سانتی متر حرکت می دهد، و سپس روند را تا پوشش کامل منطقه ادامه می دهد. این روند میتواند دردناک باشد زیرا انرژی در یک زمان تحویل داده می شود، تا زمانی که از یک روش خنک کننده برای کاهش درد و جلوگیری از سوختگی استفاده گردد. در بعضی موارد ممکن است از کرم های موضعی بی حسی استفاده شود ولی توجه داشته باشید که میزان درد نشان دهنده آسیب رسیدن به پوست است.

دستگاه لیزر دایود یا ان دی یاگ، کدام بهتر عمل می کنند؟

در حالی که دستگاه های سنتی  میتوانند بسیار دردناک باشند؛ روشهای حذف موهای زائد دایود و ان دی یاگ به طور بالقوه مؤثر تر هستند و در عین حال فرد بیمار را متحمل درد کمتری می کنند. هر دو روش از پالس های انرژی نور مادون قرمز استفاده می کنند که به سطح پوست نفوذ می کند و به تدریج فولیکول ها را در زیر پوست گرم می کنند تا زمانی که قادر به رشد موهای جدید نیستند. با این حال برخلاف روش های سنتی سطح پوست در تمام روش ها سرد و راحت باقی می ماند. تنها تفاوت اصلی بین لیزرهای دایود و یاگ این است که دایود در رنگ های روشن تا متوسط استفاده می شود در حالی که یاگ تنها بر روی پوست تیره تر استفاده می شود.

میزان درد دستگاه لیزر الکس

یکی از مزایای دستگاه الکسانداریت این است که این دستگاه مجهز به سیستم خنک کننده می باشد و لیزر مو بدون درد انجام می شود. سیستم خنک کننده موجب کاهش درد حین جلسات لیزر می گردد. ویژگی های منحصر بفرد الکساندرایت سبب شده است که این دستگاه دارای کمترین میزان درد در میان دستگاه های لیزر موجود باشد. این نکته نیز حائز اهمیت است که میزان حساسیت به درد در افراد مختلف یکسان نیست. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله روشهای کاهش درد لیزر موهای زائد مراجعه نمایید. کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X