بهترین روش برای ترمیم چروک صورت

بهترین روش برای ترمیم چروک صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش برای ترمیم چروک صورت

چین و چروک ها را می توان به صورت شیارهایی روی پیشانی ، عمود بر لب ، به شکل پنجه ی کلاغ در گوشه های چشم و غیره مشاهده کرد ، این خطوط آزار دهنده ، چهره ی فرد را خسته و مسن تر نشان می دهند ، از این رو در این مقاله ، بهترین روش برای ترمیم چروک صورت  مورد بررسی قرار گرفته شده است .

ترمیم چروک صورت

در رابطه با بهترین روش برای ترمیم چروک صورت می توان گفت که انتخاب بهترین روش جهت ترمیم چروک تنها با مراجعه پزشک متخصص پوست صورت خواهد پذیرفت ، زیرا پزشک با دانش تخصصی خود و با بررسی های لازم ، نوع پوست و نیاز آن را شناسایی خواهد کرد ، تشخیص و درمان عوارض و مشکلات پوستی امری تخصصی است که تنها از عهده ی متخصص این رشته بر خواهد آمد ، از این رو چنانچه فردی جهت ترمیم چین و چروک های خود از روشی نتایج مثبتی را کسب کرده ، بدین معنا نخواهد بود که آن روش مناسب پوست شما بوده و در درمان چین و چروک موثر واقع می گردد ، لذا قدم اول و اساسی ، جهت ترمیم چین و چروک ها ، مراجعه به پزشک متخصص پوست می باشد .

انتخاب روش ترمیم چروک صورت

پزشک متخصص پوست با بررسی نوع پوست و میزان چروک پوست صورت ، از روش های متفاوتی جهت درمان چروک استفاده می کند ، در برخی افراد تجویز داروهای موضعی و در عده ای دیگر اعمال روش های زیبایی نظیر ؛ تزریق بوتاکس، مزوتراپی ، تزریق PRP ، تزریق ژل ، تزریق چربی ، میکرونیدلینگ و غیره موثر واقع خواهد شد . انتخاب روش ترمیم و درمان چین و چروک با توجه به نیاز پوست و تاثیرات روش اعمالی بر روی پوست ، انجام می شود که در این میان ، عواملی چون ، وضعیت سلامت فرد ، سوابق بیماری یا مصرف داروهای خاص نقش تعیین کننده ای در انتخاب روش مناسب و نتیجه بخش خواهند داشت . در روش های ترمیمی ، روشی که منجر به ترمیم پوست از لایه های زیر گردد و ماندگاری بالاتر و عوارض کمتری دارد ، بهترین روش برای فرد خواهد بود ، زیرا چین و چروک ها در اثر کاهش کلاژن و الاستین پوست که در لایه ی میانی پوست ( لایه ی درم ) تولید می شوند ، شروع به ظاهر شدن می کنند . مهارت و تجربه ی پزشک متخصص پوست، به کارگیری تجهیزات و لوازم پیشرفته ی پزشکی ، بررسی روند درمان و غیره در دستیابی به نتیجه ی مطلوب از هر گونه روش اعمالی ترمیم چروک بسیار موثر خواهد بود . روش های ترمیم چروک ، هر چند تاثیر طولانی مدتی داشته باشند ، در نهایت چروک باز خواهند گشت ، لذا معمولا روش های ترمیم چروک ،  به تکرار برای هر چند وقت یکبار نیاز خواهند داشت .
منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X