بهترین داروهای ضد چروک پوست صورت

بهترین داروهای ضد چروک پوست صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین داروهای ضد چروک پوست صورت

سطح پوست به عنوان بیرونی ترین لایه ی محافظ از بدن با تماس با بسیاری از عوامل جوی و آلودگی ها ، همواره در معرض بروز مشکلات فراوانی قرار دارد ، از این رو در این مقاله ، بهترین داروهای ضد چروک پوست صورت مورد بررسی قرار گرفته شده است .

چین و چروک

چروک ها خطوطی هستند که بر روی سطح پوست با کاهش حالت ارتجاعی پوست به شکل شیارهایی در اطراف لب ، اطراف چشم ها ، روی پیشانی و غیره مشاهده می شوند .

چروک پوست صورت

در رابطه با بهترین داروهای ضد چروک پوست صورت می توان عنوان نمود که به دلیل حساسیت بسیار زیاد وسیع ترین بافت بدن یعنی پوست ، چنانچه این بافت دچار هر گونه بیماری ، عارضه ، حساسیت و مشکلی گردد ، جهت درمان به موقع و تخصصی ، فرد بیمار باید به پزشک متخصص پوست مراجعه نماید تا پزشک نیز با انجام بررسی ها و آزمایشات لازمه ، علت دقیق عارضه ی پوستی را تشخیص دهد و درمان موثر و علمی نیز اعمال گردد .

تجویز داروی چروک پوست صورت

هنگامی که بیمار جهت درمان چین و چروک پوست به پزشک متخصص پوست مراجعه میکند ، تجویز بهترین داروهای ضد چروک پوست صورت توسط پزشک متخصص با توجه به نوع پوست فرد ، شرایط سلامت جسمی ، سابقه ی مصرف داروی و یا بیماری خاص وی صورت می پذیرد ، از این رو در هر فردی ، هر دارویی جهت درمان چروک پوست صورت مناسب نمی باشد و نمی توان برای همه یک نسخه پیچید . علاوه بر روش های دارویی ، پزشک متخصص پوست می تواند از روش هایی نظیر ؛ بوتاکس ، مزوتراپی ، تزریق PRP  ، تزریق ژل ، تزریق چربی ، میکرونیدلینگ و غیره نیز به عنوان درمان تکمیلی و موثر استفاده نماید . بروز چین و چروک بر روی پوست بخشی از فرآیند پیری پوست می باشد که نمی توان برای همیشه از آن جلوگیری کرد اما با انجام برخی مراقبت هایی مانند ؛ استفاده ی مداوم و منظم از کرم ضدآفتاب ، عینک آفتابی ، مصرف ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز پوست ، مصرف آب کافی ، کاهش استرس و فشارهای عصبی ، خواب کافی و غیره می توان ایجاد چین و چروک را به تعویق انداخت و یا اینکه از شدیدتر شدن این عارضه ی پوستی جلوگیری کرد .

داروهای ضد چروک پوست صورت

کرم ها و لوسیون های فراوانی تحت عنوان داروی ضد چروک پوست صورت در بازار وجود دارد که به صورت موضعی مورد استفاده قرار می گیرند ، اما روش و متدهایی که به رفع چین و چروک از اساس و پایه یعنی لایه های زیرین پوست ( لایه ای که کلاژن و الاستین سازنده پوست در آنجا تولید و تقویت می گردد ) عمل می کنند ، از روش های موضعی بسیار موثرتر می باشند ، چون داروهای ضد چین و چروک با استفاده بر روی سطح پوست تنها برای مدتی ظاهر پوست را حفظ می کنند اما روش هایی که به ترمیم و تقویت پوست از لایه های زیرین عمل می کنند ، از ریشه و اساس با چین و چروک پوست مبارزه کرده و پوستی جوان و شاداب ایجاد می کنند . به هر حال در رابطه با داروهای ضد چروک پوست صورت نمی توان داروی خاصی نام برد زیرا تجویز هر دارو جهت درمان چین و چروک پوست ، امری تخصصی و علمی است که تنها پزشک متخصص پوست با توجه به شرایط پوستی بیمار می تواند به انجام آن اقدام نماید . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X