علت چروک پوست صورت چیست؟

علت چروک پوست صورت چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علت چروک پوست صورت چیست؟

ایجاد چین و چروک پوست بخشی ار فرآیند پیری پوست است که نمی توان از آن برای همیشه پیشگیری کرد ، اما با شناخت علت چروک پوست می توان تا حدودی آنها را به تعویق انداخت .

علت چروک پوست

در رابطه با علت چروک پوست می توان گفت که  چین و چروک ها در اثر عوامل مختلفی ایجاد می شوند که با شناسایی این عوامل و به کارگیری راه کار مناسب ، می توان از بدتر شدن چروک ها و ایجاد آنها جلوگیری کرد ، این عوامل عبارتند از :
 • با نگاه کردن به عکس های قدیمی می توان فهمید که چین و چروک ها ژنتیکی هستند ، از این رو افراد با زمینه ژنتیکی چروک بیش از دیگران به چین و چروک دچار می شوند ، جهت درمان به موقع چین و چروک بهتر است با پزشک متخصص پوست مشورت کنید .
 • رژیم های غیر اصولی

چاق و لاغر شدن های مداوم باعث شل شدن پوست و از بین رفتن چربی موثر زیر پوست می شود ، در نتیجه چین و چروک ها افزایش خواهند یافت . حتی افراد بسیار لاغر با کم خوری خود باعث می شوند که مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز پوست ، تامین نگردد ، از این رو در چنین افرادی چین و چروک ها شدت می یابند .
 • رانندگی

رانندگان به علت قرارگیری طولانی مدت در معرض نور خورشید و استرس های وارد آمده ، بیش از دیگران در معرض چروک های پوستی قرار دارند .
  • به جای استفاده از الکل و مشروبات ، آب میوه های تازه ، سبزیجات برگ سبز و آب فراوان بنوشید ، تا بدین ترتیب ویتامین ها و مواد لازم برای طراوت پوست تامین شوند .
  • به جای استفاده از کرم و لوسیون های ضد پیری ، ویتامین A و C لازم برای پوست را با مصرف مرکبات تامین کنید .
  • الگوی خواب می تواند موجب افزایش چین و چروک ها شود از این رو افرادی که عادت به خوابیدن به یک طرف دارند ، پوست همان طرف در مقایسه با طرف دیگر صورت زودتر دچار چین و چروک می گردد .
  • استرس زیاد باعث چروک پوست کل بدن می شود ، مثبت اندیشی و شاد زندگی کردن راه حل مناسب مبارزه با استرس ناشی از کار و مشکلات زندگی است .
  • آلودگی های محیطی نظیر ؛ محیط های کارگاهی ، معدن و ... به شدت چین و چروک های پوست را عمیق می کند .
  • عدم خواب کافی و به موقع شبانه موجب ایجاد چین و چروک پوست می شود ، مفید ترین خواب شبانه برای پوست بدن از 10 شب تا 4 صبح می باشد .
منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X