آیا لیزر موهای زائد در یک جلسه موثر است؟

آیا لیزر موهای زائد در یک جلسه موثر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا لیزر موهای زائد در یک جلسه موثر است؟

مدت زمان جوابدهی لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی بستگی دارد و تعداد جلسات مورد نیاز تا رسیدن به نتیجه دلخواه از هر فرد به فرد دیگر متفاوت است. با این حال چیزی که با قاطعیت میتوان گفت عدم امکان رفع موهای زائد در یک جلسه است. درست است که بسته به شرایطی ممکن است نتیجه درمان حتی بعد از جلسه اول مشخص باشد ولی هنوز دستگاهی اختراع نشده است که بتواند موهای زائد را تنها در یک جلسه برای همیشه از بین ببرد. برای گرفتن نتیجه دلخواه از لیزر درمانی و حذف دائمی موهای زائد به تعداد جلسات بیشتری نیاز است. چرا که در طی درمان باید فولیکول های مو از بین بروند که این موضوع به مدت زمان بیشتری نیاز دارد و درمان با لیزر یک روند آهسته و پیوسته است. در غیر اینصورت احتمال رسیدن آسیب به پوست وجود دارد.

در جلسات لیزر چه اتفاقی می افتد؟

دستگاه های لیزر موهای زائد دارای اشعه نور هستند که با شدت تنظیم شده توسط تکنسین دستگاه در تماس مستقیم با پوست قرار می گیرند. در نتیجه تابش نور فولیکول های مو گرم شده و به مروز زمان ریشه مو از بین خواهد رفت. روند کار به این صورت است که فرد تحت درمان باید قبل از لیزر موهای نواحی تحت درمان را به وسیله شیو کردن کوتاه کند. بعد از انجام جلسه موها بصورت عادی رشد می کنند و بعد از آن شروع به ریختن خواهند کرد. بعد از هر جلسه درمان تعداد بیشتری از موهای خواهند ریخت به طوری که بعد از گذشت چند جلسه شاهد از بین رفتن کامل موهای زائد و نتیجه لیزر خواهید بود.

چه عواملی در مدت زمان اثر بخشی لیزر مؤثر هستند؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر درمانی به عوامل متعددی وابسته است. تا اینجا مشخص کردیم که لیزر موهای زائد در یک جلسه کافی نیست. حال این سوال مطرح می گردد که عوامل تعیین کننده تعداد جلسات کدام ها هستند؟ تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد به مساحت نواحی تحت درمان، میزان و تراکم موهای زائد، واکنش پوست شخص به لیزر، ضخامت موهای زائد، دستگاه مورد استفاده در مطب و تخصص پزشک بستگی دارد. بنابراین هیچگونه تضمینی در مدت تعداد جلسات مورد نیاز وجود ندار ولی با مراجعه به پزشک متخصص پوست و لیزر میتوان تعداد جلسات را بطور تقریبی مشخص نمود. پزشک بعد از بررسی پوست فرد و با توجه به ویژگی های دستگاه می تواند شما را بهتر راهنمایی کند. کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X