همه چیز درباره درمان چروک با لیزر

همه چیز درباره درمان چروک با لیزر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره درمان چروک با لیزر

چین و چروک پوست ، نمایی خسته و بسیار پیرکننده در فرد ایجاد می کنند ، هر چقدر هم که از پوست مراقبت شود در نهایت در اثر عوامل بسیاری مانند ؛ استعمال دخانیات و سیگار ، افزایش سن ، آلودگی های محیطی ، تغییرات هورمونی ، نور خورشید ، استرس و غیره ، چین و چروک ها خود را نمایان خواهند کرد ، از این رو در این مقاله ، درمان چروک با لیزر به عنوان یکی از روش های درمان چروک ، مورد بررسی قرار گرفته شده است .

درمان چروک با لیزر

در رابطه با درمان چروک با لیزر می توان عنوان نمود که با تحلیل رفتن کلاژن سازنده پوست ، به تدریج پوست حالت ارتجاعی خود را از دست داده و چین و چروک ها آشکار می شوند . در لیزردرمانی پوست جهت درمان چین و چروک ، به کمک اشعه لیزر ،لایه های سطحی پوست بدون آسیب رساندن به بافت آن ، سوزانده می شوند .

روش های لیزر درمانی پوست

در لیزر درمانی پوست عمدتا از سه نوع لیزر ؛ لبزر دی اکسید کربن (CO2) ،  لیزر N - lite و لیزر اربیوم استفاده می گردد. لیزر دی اکسید کربن (CO2). در این نوع لیزردرمانی که به دلیل اثرات طولانی مدت و نتایج مثبت ، استفاده ی گسترده ای پیدا کرده است ، پروسه ی درمان طی چند جلسه ی 15 الی 90 دقیقه انجام می شود . لیزر N - lite  : این نوع لیزردرمانی در مقایسه با لیزر اربیوم و لیزر دی اکسید کربن ، کم هزینه تر بوده و استفاده ی کمتری دارد و از آن برای مشکلات کوچک پوست استفاده می شود . لیزر دی اکسید کرین: با انرژی بسیار پایین عمل می کند و رگ های خونی زیر پوست را مورد هدف قرار داده و باعث می گردد که بازسازی کلاژن و ناحیه ی آسیب دیده ، شروع گردد . لیزر اربیوم : این نوع لیزردرمانی مناسب افراد با پوست های تیره می باشد تا از آسیب به پوست به دلیل رنگ تیره ی پوست ، تا حد ممکن جلوگیری شود . در لیزردرمانی پوست ، نور به صورت چندهزار ستون موازی به سطح پوست تابیده می شود ، و از آنجا که اطراف این ستون ها دست نخورده باقی می مانند ، ترمیم و بازسازی پوست به کمک سلول های دست نخورده به سرعت انجام می شود ، که در این حالت ، تولید کلاژن های نو تحریک شده ، پوست سفت می گردد و در نتیجه چین و چروک پوست از بین خواهند رفت .

خطر درمان چروک با لیزر

درمان چین و چروک با لیزر اگر تحت نظر پزشک متخصص پوست با تنظیم قدرت دستگاه با توجه به نوع پوست مراجعه کننده و با دقت بالایی انجام شود ، برای فرد ایمن خواهد بود . در صورتی که درمان چین و چروک با لیزر توسط افراد فاقد تخصص و تجربه لازم انجام شود ، عفونت ، زخم ؛ سوختگی پوست ، ورم ، آکنه و خارش در پوست ایجاد خواهد شد .

هزینه لیزردرمانی  چین و چروک

هزینه لیزردرمان  چین و چروک ، با توجه به تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان ، شدت چین و چروک و دستمزد پزشک متخصص تعیین می شود ، رفع چین و چروک پوست به کمک لیزر از جمله عمل ها زیبایی محسوب می شود ، لذا تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت  . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X