رشد مو روزانه چقدر است؟

رشد مو روزانه چقدر است؟

06 شهریور ، 1401
کلینیک ایران نوین

رشد مو در روز چقدر است؟

اگر موها را کوتاه کنید به نظر میرسد که رشد نمی کنند از سوی دیگر موهایی که هر روز تراشیده می شوند به سرعت رشد می کنند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید بدانید رشد روزانه مو چقدر است؟ با نادیده گرفتن تفاوت های ادراکی، موی انسان رشد می کند که میزان آن در حدود نیم میلیمتر در روز می باشد.

رشد مو در یک هفته چقدر است؟

اما رشد مو در یک هفته چقدر است و همچنین مو در سال چقدر رشد میکند؟ رشد مو در یک هفته، بیش از 2.5 میلیمتر خواهد بود که در افراد مختلف متفاوت است. اما به طور متوسط میانگین رشد موی انسان 15 سانتیمتر در سال است با این حال اکثریت مطالعاتی که میزان رشد مو را اندازه گیری می کنند نژاد شرکت کنندگان را در نظر نگرفته اند. یک مطالعه در سال 2005 در مجله بین المللی پوست، تفاوت در نژادها را در میزان رشد مو پیدا کرد.

عوامل مؤثر در میزان رشد مو روزانه

میزان رشد مو به عوامل مختلفی از جمله سن شما، ژنتیک و وضعیت هورمونی و تغذیه ای بستگی دارد. بسته به این عوامل ممکن است رشد مو در برخی از افراد سریع تر و در برخی دیگر با سرعت کمتری اتفاق بیوفتد با این حال نیم میلیمتر در روز، میانگین خوبی برای رشد مو به نظر می رسد.

عوامل مؤثر در میزان رشد مو روزانه

عوامل مؤثر در میزان رشد مو روزانه

این به این معنی است که حداکثر میزان رشد مو سالانه حدود 15 سانتیمتر است. اگر موهایی کوتاه دارید و فکر میکنید که چقدر خوب است بلندی موهایتان تا کم برسد پس باید چهار سال دیگر منتظر بمانید.

چه میزان ریزش مو روزانه طبیعی است؟

ریزش مو تا حدودی طبیعی است. بطور کلی ریختن 50 تا 100 تار مو در روز در زنان طبیعی به نظر می رسد که این تعداد ممکن است به 150 عدد در روز نیز افزایش پیدا کند. اگر میخواهید بدانید که بیش از حد طبیعی ریزش مو دارید یا خیر میتوانید انگشتان خود را بین تقریباً 60 تار مو حرکت دهید و موهای را بکشید در این حالت معمولا ریختن 5 تا 8 تار مو طبیعی است ولی اگر با ریزش بیش از 15 عدد تار مو مواجه شدید به متخصص پوست و مو مراجعه نمایید.

روش های افزایش رشد مو

بهترین روش برای افزایش رشد مو از طریق تغذیه است. اگر در روز به میزان کافی مواد ضروری شامل ویتامین و پروتئین ها به بدن برسد نه تنها رشد مو بیشتر می شود بلکه موهای زیباتر و سالمتری خواهید بود.

روش های افزایش رشد مو

برای رسیدن به این هدف همچنین می توانید از انواع مکمل ها و ویتامین های مخصوص مو استفاده نمایید. شامپوهای تقویت کننده و ماسک های تقویت مو نیز روش های مؤثری خواهند بود.

برای دریافت مشاوره تقویت مو و استعلام هزینه تقویت مو و مشاوره رایگان، می توانید با شماره 22221000 تماس حاصل فرمایید. مشاوران کلینیک ایران نوین، در هر لحظه آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

خدمات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X