خطرات اکستنشن مژه یا کاشت مژه مصنوعی دائمی

خطرات اکستنشن مژه یا کاشت مژه مصنوعی دائمی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خطرات اکستنشن مژه یا کاشت مژه مصنوعی دائمی

پرپشت کردن  مژه به روشهای مختلفی انجام می گیرد دو روشی که در نزد خانم ها از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد اکستنشن مژه و استفاده از مژه مصنوعی می باشد که باید دید خطرات اکستنشن مژه  یا کاشت مژه مصنوعی دائم چه خواهد بود؟ اکستنشن مژه و استفاده از کاشت مژه مصنوعی به دو روش موقت و دائم صورت می گیرد و انجام این روشها چه به صورت دائم و چه موقت باعث ایجاد مشکلات در برخی خانم ها خواهد شد.

عوارض اکستنشن مژه

خطرات مربوط به اکستنشن مژه بیشتر به دلیل بروز حساسیت به مواد و همچنین فرسایش سطح داخلی چشم می باشد که می تواند موجب رسیدن آسیب دائمی به مژه شود. در ادامه برخی از این موارد را ذکر می نماییم:
  • قرمزی چشم و پوست اطراف آن
  • التهاب و تورم
  • بروز عفونت های چشمی
  • واکنش آلرژیک چشم
  • از دست دادن مژه ها

چه عواملی باعث ایجاد حساسیت در اکستنشن مژه و کاشت مژه مصنوعی دائم برای فرد خواهند شد ؟

چسب های به کار رفته در اکستنشن مژه و کاشت مژه مصنوعی چه به صورت موقت و دائم و مواد شیمیایی موجود در این چسب ها باعث ایجاد التهاب پوست پلک و چشم خواهند شد و زمینه ساز اگزمای چشمی و پلکی خواهند گردید. بلند کردن چسب اکستنشن و مژه باعث آسیب به پیاز مو خواهد شد و اگر این کار تکرار گردد سبب خواهد گردید تا مژه طبیعی فرد دچار ریزش گردد.

خطرات اکستنشن مژه

فلزات سمی مورد استفاده در چسب های اکستنشن و مژه مصنوعی که حاوی مواد نگهدارنده شیمیایی می باشند موجب بروز التهاب در مژه می گردد و با فشاری که به پیاز مو وارد می کنند ممکن است موجب گردند تا فرد مژه های خود را برای همیشه از دست بدهد.

روش های جلوگیری از خطرات اکستنشن مژه

برای جلوگیری از بروز عوارض و خطرات کاشت مژه اطمینان حاصل نمایید که پیوند مژه را نزد متخصصی انجام می دهید که از تجربه و تخصص کافی برای این کار برخوردار می باشد. همچنین باید اکستنشن مژه را در یک کلینیک معتبر که از مواد مرغوب و استاندارد استفاده می نماید انجام دهید. در نهایت در صورت مشاهده هرگونه علائم عفونت و یا آلرژی حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

اکستنشن مژه و کاشت مژه مصنوعی به طور موقت و دائم چه تفاوتی  دارند؟

در اکستنشن مژه و کاشت مژه مصنوعی به طور موقت از چسب کمتری استفاده می گردد و پس از مدت کوتاهی این چسب مقاومت خود را از دست خواهد داد اما در روش دائمی اکستنشن و کاشت مژه مصنوعی از چسب بیشتر و مقاوم تری استفاده می گردد که این امر خود فشار بیشتری به پلک و مژه وارد خواهد کرد و باعث ایجاد مشکلات پلک و مژه خواهد شد. افرادی که بر اثر استفاده از اکستنشن و کاشت مژه مصنوعی دچار خارش چشم یا سوزش آن گردند و همچنین اگر چشم ترشح نامتعارف داشته باشد و درد و قرمزی داشته باشد باید به پزشک متخصص مراجعه نمایند و درمان گردند. فردی که دچار کم پشتی مژه می گردد به جای استفاده از اکستنشن و کاشت مژه مصنوعی و دیگر موارد باید به دنبال علت این کم پشتی باشد و با مراجعه به متخصص پوست و مو با مصرف دارو و مکمل ها و ویتامین ها زیبایی مژه خود را برگرداند. کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X