با کاشت موی طبیعی سر و ابرو به جنگ غدد ریزش مو بروید

با کاشت موی طبیعی سر و ابرو به جنگ غدد ریزش مو بروید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

با کاشت موی طبیعی سر و ابرو به جنگ غدد ریزش مو بروید

امروزه کسانی که به دلایل مختلف دچار ریزش مو می شوند اقدام به کاشت موی طبیعی که اغلب از موی پشت سر خود فرد می باشد می نمایند این روش یکی از راههای بازگشت موهای از دست رفته می باشد و به مرور زمان طرفداران بسیاری میان افرادی که به ظاهر خود اهمیت بالایی می دهند پیدا کرده است اما چگونه می توان با کاشت موی طبیعی سر و ابرو به جنگ غدد ریزش مو رفت؟

غدد ریزش موی طبیعی سر و ابرو

عملکرد غدد نقش بسزایی در سلامت موها ایفا می کند و یکی از شایع ترین علل ریزش مو، تغییرات هورمونی می باشد. در واقع اختلالات هورمونی موثرترین عامل در بروز ریزش موی شدید و ناگهانی می باشد. در شرایطی که هورمون ها تغییر می کنند فعالیت فولیکول های مو کاهش یافته و یا کلا متوقف می گردند در نتیجه این عامل موها شروع به ریزش می نمایند و زمانی که ریزش مو بیشتر از رشد مو شود، طاسی موضعی اتفاق می افتد. علائمی مانند نازک شدن موها، ریزش موی ناگهانی، کاهش یا افزایش ناگهانی و آکنه ممکن است نشان دهنده اختلالات هورمونی باشند و از آنجا که پیدا کردن علت ریزش مو اولین گام برای درمان می باشد؛ فرد باید در صورت مشاهده این علائم حتما موضوع را با متخصص غدد و متخصص پوست و مو در میان بگذارد. مواردی که با غدد ریزش مو ارتباط دارند شامل بیماری تیروئید، دیابت، یائسگی، سرطان غدد، افزایش یا کاهش ترشح هورمون ها و... می باشد.

بهترین درمان برای ریزش موی ناشی از غدد ریزش مو

همانطور که گفته شد اولین گام برای درمان ریزش مو پیدا کردن علل و عوامل بروز آن می باشد و بعد از آن پزشک متخصص ریزش مو تشخیص می دهد که کدام روش درمان برای فرد مناسب تر است. در مواردی که ریزش مو به دلیل مشلکلات هورمونی رخ می دهد اول باید به درمان مشکلات هورمونی پرداخت. در بیشتر موارد ریزش مو بعد از درمان اختلالات هورمونی برطرف میگردد ولی گاهی ممکن است ریزش مو علاوه بر اختلال غدد، دلایل دیگری نیز داشته باشد و یا در اثر درمان دیر هنگام فرد بخش زیادی از موهای خود را از دست داده باشد که در چنین مواردی یکی از بهترین راه حل ها کاشت مو می باشد که در ادامه به بررسی این مبحث خواهیم پرداخت.

ریزش موی ابرو

موی ناحیه ابرو نیز مانند موی سر می تواند دچار ریزش شدید و کم پشتی شود. تغذیه غلط، ضعف فیزیکی یا روحی، عفونت های شدید، مشکلات پوستی و تغییرات هورمونی می توانند موجب ریزش موی شدید در ناحیه ابرو بشوند. درمان های ذکر شده برای درمان ریزش موی سر برای درمان ریزش ابرو نیز کاربرد دارند.

کاشت موی طبیعی سر و ابرو

در کاشت مو یا همان پیوند مو اغلب از موی طبیعی خود فرد یا اهدا کنندگان مو استفاده می شود و نواحی که دچار ریزش یا طاسی گردیده اند ترمیم می شود این مو بعد از مدنی به رشد طبیعی خود ادامه خواهد داد و باعث پرپشتی آن ناحیه خواهد گردید. گرچه برای جلوگیری از ریزش مو روشهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد تا سرعت این ریزش کند یا متوقف گردد اما تنها روش نهایی درمان نواحی مورد ریزش واقع شده کاشت مو می باشد که این کاشت ممکن است در نواحی مختلف صورت مثل ابرو یا مژه یا نواحی سر انجام گیرد. کاشت مو به روشهای مختلفی انجام می گیرد و امروزه به دلیل پیشرفت فناوری روشهای دستی و سنتی منسوخ گردیده و برای برداشت مو و کاشت آن از دستگاههای پیشرفته که هم باعث سرعت بخشی به کار برداشت و پیوند موها و هم پر پشت شدن پیوند خواهد شد استفاده می گردد.

کاشت موی طبیعی سر و ابرو به روش جدید

در کاشت مو به روش جدید برداشت مو و کاشت آن از ریشه توسط  سوزن های ظریفی انجام می گیرد و تمام غدد مو برداشته و در محل گیرنده مو کاشت می شود و این کار باعث رشد مجدد مو و عدم ریزش دوباره آنها خواهد گردید. بهترین روش حال حاضر کاشت مو در جهان روش کاشت اتوماتیک می باشد که این روش با دستگاههای اتوماتیک انجام می شود و معمولا در یک جلسه قابل انجام می باشد و نسبت به روشهای دیگر بدون جراحی و خونریزی و درد می باشد و دوران نقاهت کمتری نسبت به سایر روشها دارد. در کاشت مو طبیعی باید مویی مورد پیوند قرار گیرد که دارای ریشه های سالم و غدد کافی جهت پیوند باشد تا بتواند در محل پیوند رشد طبیعی و نرمال خود را داشته باشد . در روش پیوند موی طبیعی بدن به دلیل اینکه از موی خود فرد و موی طبیعی در پیوند استفاده می شود واکنشی نشان نخواهد داد و عمل پیوند مو به مراقبت خاصی نیاز نخواهد داشت و فقط فردی که مورد پیوند قرار گرفته است باید به توصیه های پزشک خود توجه و عمل نماید. کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X