آیا حساسیت به کاشت مژه باعث ریزش مژه می شود؟

آیا حساسیت به کاشت مژه باعث ریزش مژه می شود؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا حساسیت به کاشت مژه باعث ریزش مژه می شود؟

امروزه افراد بیشتر از گذشته به ظاهر خود اهمیت می دهند و اگر بر اثر دلایلی ظاهر آنها تغییر نماید درصدد پیدا کردن راهی برای جبران این مشکل خواهند بود و گاهی برای بازگردانده زیبایی خود از روشهایی استفاده می نمایند که نه تنها به رفع مشکل کمکی نخواهد کرد بلکه مشکلات فراوان بیشتری را برای فرد ایجاد خواهد کرد اما در اینجا باید ببینم که آیا حساسیت به کاشت مژه باعث ریزش مژه خواهد شد؟

حساسیت به کاشت مژه

جراحی کاشت مژه امروزه به روشهای موقت و دائمی انجام می گیرد و ممکن است هر کدام باعث ایجاد حساسیت در فرد گردد . استفاده از مژه های مصنوعی و اکستنشن مژه با چسب موجب التهاب پلک و حساسیت چشمی می گردد  و اگر در این کار مداومت صورت گیرد به دلیل فشار بر پیاز مو مژه دچار مشکل ریزش خواهد گردید. ریزش مژه در کاشت مژه امری طبیعی محسوب می گردد و مژه ها بعد از ریزش دوباره رشد خواهند نمود زیرا فقط ساقه مو دچار ریزش می گردد و ریشه مو زنده مانده و بعد از مدتی به رشد طبیعی خود ادامه خواهد داد اما اگر مژه به این کاشت حساسیت نشان دهد و عمل کاشت باعث ایجاد التهاب و آلرژی در مژه گردد ممکن است موی طبیعی مژه نیز دچار ریزش شود و امکان رشد مجدد برای آنها فراهم نگردد. کاشت مژه به دلیل حساسیت بالای پلک باید توسط جراح انجام گیرد و در صورتی این عمل انجام شود که تنها راه باقی مانده برای پر پشت کردن مژه باشد .

برای جلوگیری از ایجاد حساسیت در افراد قبل از کاشت مژه چه اقدامی انجام می گیرد؟

قبل از کاشت مژه توسط جراح معمولا از فرد تست تشخیص آلرژی گرفته می شود و این کار در کلینیک آلرژی انجام خواهد شد البته پزشک برای جلوگیری از حساسیت قبل و بعد از کاشت با تجویز دارو نا حدودی این حساسیت را کنترل خواهد نمود. کاشت مژه هرگز نباید به افرادی که دنبال زیبایی مژه می باشند توصیه گردد گرچه درصد بالایی از کاشت مژه توسط همین افراد صورت می گیرد اما این کاشت باید بیشتر توسط کسانی انجام گیرد که بر اثر عواملی تمام مژه خود را از دست داده اند . بسیاری از افراد فکر می کنند کاشت مژه روش موثری برای رفع کم پشتی مژه آنها خواهد بود اما این امر تصوری غلط می باشد و کاشت مژه باعث آسیب به پیاز مژه های طبیعی خواهد شد و ممکن است عوارض دیگری هم برای فرد به دنبال داشته باشد. افرادی که دچار ریزش مژه یا کم پشتی آن می باشند باید به متخصص مراجعه و درمان دارویی خود را شروع نمایند  و برای تقویت مژه از داروهای گیاهی استفاده نمایند. استفاده از اکستنشن مژه و یا استفاده از مژه های مصنوعی ممکن است باعث ایجاد گل مژه ، قرمزی در لبه پلک ، تحریک چشم، خارش و سوزش و پوسته پوسته  شدن پلک گردد. کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X