بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بوتاکس زیر بغل

بوتاکس دارویی است که برای درمان برخی از عضلات، کاهش چین و چروک و یا جلو گیری از عرق کردن استفاده می شود. بوتاکس زیر بغل درمان شناخته شده ای برای تعریق زیاد ( عرق بیش از حد زیر بغل ) است که در سال ۲۰۰۴ به تایید FAD رسید. بوتاکس با محدود کردن ترشح شیمیایی غدد عرق درمان را انجام می دهد. در طول درمان، پزشکان ( معمولا متخصصان پوست) حدود ۵۰ واحد از بوتاکس را در هر زیر بغل تزریق می کنند. هرچه واحد های بیشتری تزریق شود زمان بیشتری برای خشک شدن لازم دارد. این عمل به طور کلی نسبتا سریع و بدون درد است.

نتایج بوتاکس تا چه مدت طول می کشد؟

هر بدن بوتاکس را به طور متفاوتی تجزیه می کند، در نتیجه زمان آن در هر کس متفاوت می باشد. به طور معمول، پس از تزریق بوتاکس حدود ۳ تا ۶ ماه خشک شدن آن به طول می انجامد. هرچند تمرین و استرس می تواند پاسخ متابولیک بدن به بوتاکس را تسریع کرده در نتیجه نتایج سریع تر خاتمه می یابد.

چه کسی آمادگی خوبی برای بوتاکس دارد؟

برای تزریق بوتاکس شما باید حداقل ۱۸ سال داشته و دچار تعریق بیش از حد باشید. شما باید اولین گزینه های لباس ضد عرض را امتحان کرده سپس به این عمل روی آورید.

بوتاکس تنها برای موارد شدید تعریق توصیه می شود که با محلول موضعی درمان نمی شوند.

خطرات و اثرات جانبی بوتاکس زیر بغل

در حالی که بوتاکس توسط FAD تایید شده است، اما ممکن است شما خطرات ابتلا به عوارض جانبی خفیف تا حد جدی تری را تجربه کنید. اگرچه بوتاکس تنها در قسمتی از بدن تزریق می شود اما اثرات آن می تواند به سایر قسمت های بدن گسترش یابد.

برخی از اثرات جانبی تزریق بوتاکس برای درمان عرق زیر بغل شامل موارد زیر می شود :

  • مشکلات سوزشی، تنفسی و صحبت کردن
  • ضعف ماهیچه یا ریزش مو
  • مشکلات بینایی
  • عکس العمل های آلرژیتیک
  • سر درد و گردن درد

راه حل های  دیگر برای درمان ترشح زیاد عرق

خوشبختانه بوتاکس زیر بغل تنها راه حل برای درمان ترشح زیاد عرق نیست. دارو های ضد عرق مصرفی و دارو های خوراکی همچنین می توانند اثرات عرق بیش از حد را کاهش دهند.

نکته بسیار مهم : مانند مسائل مربوط به پزشکی دیگر، در رابطه با تزریق بوتاکس هم بهتر است تا به دنبال مشاوره از پزشک متخصص بوده و هرگز نباید از بوتاکس به عنوان جایگزین برای تشخیص و یا درمان حرفه ای استفاده کنید.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X