آیا اکستنشن مژه با لیزر باعث ریزش مژه می شود؟

آیا اکستنشن مژه با لیزر باعث ریزش مژه می شود؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا اکستنشن مژه با لیزر باعث ریزش مژه می شود؟

امروزه خانم ها بیش از گذشته به ظاهر خود اهمیت می دهند و برای زیباتر شدن مژه خود اقدام به اکستنشن مژه می نمایند و از این رو با اضافه کردن مژه طبیعی و مصنوعی سعی می کنند مژه را پرپشت تر و پر حجم تر کنند در این جا ما می خواهیم بدانیم آیا اکستنشن مژه با لیزر باعث ریزش مژه می گردد یا نه؟

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه با لیزر یا هر طریقی که انجام گیرد فشار زیادی به پیاز مژه ها وارد می کند و این امر ممکن است باعث ریزش مژه گردد اکستنشن مژه برای افرادی که دچار ریزش مژه شده اند می تواند مفید باشد اما اگر در افرادی که دچار کم پشتی مژه هستند یا می خواهند مژه خود را از مقداری که هست پر پشت تر کنند باعث ریزش مژه های قبلی می گردد .

چه عواملی باعث ریزش مژه می گردد؟

استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب که حاوی مواد شیمیایی می باشند و ممکن است حساسیت زدا باشند  و استفاده از مژه های مصنوعی که فشار زیادی را به پیاز مژه وارد می کند موجب می گردد تا مژه دچار ریزش شود. متخصصین پوست و مو برای افرادی که دچار ریزش و کم پشتی مژه هستند هرگز اکستنشن مژه را به خاطر عوارض زیاد آن  با  هر روشی توصیه نمی نمایند بلکه برای رفع مشکل دارو درمانی را تجویز خواهند کرد زیرا اکستنشن مژه نه تنها مشکل مژه را رفع نمی کند بلکه مشکلات بیشتری را هم فرد ایجاد خواهد کرد. اکستنشن مژه می تواند عوارض بسیاری مانند تغییر رنگ پوست اطراف مژه یا تحریک چشم و قرمزی و خارش ، سوزش را برای پلک و چشم در پی داشته باشد. اکستنشن مژه خونرسانی را در سطح مژه مختل می نماید و باعث ریزش مژه های طبیعی فرد نیز خواهد شد و این کار ممکن است به عفونتهای چشمی منجر گردد.

اکستنشن مژه برای چه افرادی می تواند مفید باشد؟

اکستنشن مژه تنها می تواند برای افرادی که بنا به دلایلی مثل بیماری یا سوختگی  که تمام مژه خود را از دست داده اند مفید باشد البته این کار باید با تجویز پزشک و در کلینیک کاشت مژه انجام گیرد که مورد تایید وی باشند. آسیب رساندن به ریشه مژه ها از طریق انجام اکستنشن باعث می شود تا مژه ریزش نماید و این آسیب سبب می گردد تا هرگز مژه جدیدی جایگزین مژه های ریزش شده نگردد. تنها راه جلو گیری از ریزش مژه ها استفاده از رژیم غذایی مناسب می باشد و اگر مژه دچار ریزش یا کم پشتی گردد با درمانهای خانگی میتوان این مشکل را تا حدی رفع نمود استفاده از روغن زیتون و کرچک و ماساژ آن بر روی مژه و پلک می تواند به رشد مجدد مژه کمک نماید. کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X