تاثیر انواع قرص های هورمونی ال دی برای رشد مو و ابرو

تاثیر انواع قرص های هورمونی ال دی برای رشد مو و ابرو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تاثیر انواع قرص های هورمونی ال دی برای رشد مو و ابرو

یکی از باورهایی که در بین مردم و اغلب زنان وجود دارد رابطه مصرف قرص ال دی با رشد موها و موی ابرو می باشد و زنان هم آن را به صورت خوراکی و هم با حل کردن در آب مورد مصرف قرار می دهند اما آیا تاثیر قرص های هورمونی ال دی برای رشد مو و ابرو مناسب می باشد.

قرص ال دی برای رشد مو

قرص ال دی قرصی هورمونی می باشد و برخلاف عرف جامعه و باور غلطی که در بین مردم رواج پیدا کرده است دلیل چندان روشنی بین رابطه مصرف این قرص و افزایش رشد مو و ابرو وجود ندارد. [caption id="attachment_8153" align="aligncenter" width="300"] تاثیر قرص های ال دی برای رشد ابرو و مو[/caption] گرچه هورمون ها در رشد مو تاثیر دارند و ریزش موها نیز به دلیل تغییرات هورمونی صورت می گیرد اما دلیل قابل اثباتی در مورد مصرف قرصهای هورمونی با افزایش رشد مو وجود نداشته است. بعضی زنان نیز اعتقاد دارند مصرف موضعی قرصهای هورمونی و حل شده در آب بر روی رشد موها موثر می باشد که این باور نیز غلط و تجویز آن تاثیری در رشد مو نخواهد داشت. [caption id="attachment_20016" align="aligncenter" width="600"] کاشت مو[/caption]

واکنش بدن به مصرف قرص های هورمونی

مصرف قرصهای هورمونی در بدن افراد واکنشهای متفاوتی را در پی خواهد داشت و ممکن است در برخی افراد سبب بروز جوش صورت و بدن و در برخی موجب افزایش رشد موها گردد البته اگر افراد دچار اختلالات هورمونی نباشند ممکن است عکس عمل های متفاوتی در بدن نسبت به مصرف این نوع قرصها ایجاد گردد. مصرف قرصهای هورمونی باعث ایجاد لکه های پوستی در تمام یا نقاطی از صورت زنان می گردد که باعث می گردد پزشک راه دیگری را جهت جلوگیری از بارداری به آنان توصیه نماید. به هرحال این قرصها با فواید و مضراتی که دارند هر کاربردی که داشته باشند اثر بخشی آنها در افزایش رشد مو چندان مورد اعتنا نمی باشد و از نظر پزشکی قابل اثبات نخواهد بود. [caption id="attachment_6590" align="aligncenter" width="300"] تاثیر قرص های ال دی برای رشد ابرو و مو[/caption] قرص های ال دی و هورمونی نمی تواند به دلیل هورمونی بودن جایگزین مناسبی برای محلولهای موضعی رشد مو باشد زیرا این قرصها و هورمونهای به کار رفته در آنها جذب پوستی بسیار پایینی دارند و تز طریق پوست قابل جذب نمی باشند . افرادی که دچار آلوپسی و کم پشتی موی خود می باشند به جای باورهای غلط و تجویزات غیر علمی بهتر است با مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو بهترین روش افزایش رشد مو را نسبت به وضعیت جسمانی خود در پیش بگیرند و از به کار گیری روشهای غیر علمی و گاها مضر پرهیز نمایند چه بسا استفاده از روشهایی غیر علمی به ایراد ضررهای بیشتر به فرد منجر گردد و باعث صدماتی جبران ناپذیر به افراد شود.
کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X