بهترین ویتامین مکمل موی سر برای پیشگیری از ریزش مو و پرپشتی مو

بهترین ویتامین مکمل موی سر برای پیشگیری از ریزش مو و پرپشتی مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین ویتامین مکمل موی سر برای پیشگیری از ریزش مو و پرپشتی مو

ریزش مو امروزه به دلایل مختلف و به دلیل عادات بد غذایی در بین تمام مردم جهان شیوع پیدا کرده است و به دلیل کم پشت شدن موها و ایجاد ظاهری نامناسب برای افراد همواره متخصصین در پی روشهایی برای جلوگیری از این ریزش و پر پشت کردن مو بوده اند و در  این راه از ویتامین ها و مواد معدنی که بدن به آن نیازمند می باشد کمک گرفته اند اما بهترین ویتامین مکمل موی سر برای پیشگیری و ریزش مو و پر پشتی مو چیست؟ در روند درمانی افرادی که دچار ریزش موی سر و کم پشتی آن شده اند اتخاذ یک رژیم ضد ریزش موی سر و استفاده از ویتامین ها که باعث تغذیه ریشه مو و کند شدن ریزش می‌گردند ، کمک شایانی به افراد خواهد کرد. مویی که دچار ریزش گردیده نیاز به پروتیئن دارد تا رشد نماید و حتی اگر در مورد افراد کاشت مو انجام گیرد برای رشد بهتر موی کاشته شده نیز باید مواد مغذی به ریشه مو برسد و همچنین  ویتامین ها  در اختیار مو قرار گیرد تا مو تقویت و رشد نموده و پرپشت گردد.

ویتامین مکمل موی سر

گاهی فقط یک رژیم غذایی سالم که سرشار از ویتامین و مواد معدنی باشد  به تنهایی می تواند برای درمان ریزش مو کافی باشد اما امروزه به دلیل آنکه ریزش مو به دلایل مختلفی رخ می دهد در درمان آن از چندین روش ترکیبی استفاده می گردد. بهترین ویتامین مکمل برای ریزش مو و پرپشت شدن مو مکملی می باشد که حاوی ویتامین های A,B،C,D,وE باشد زیرا هر کدام از این ویتامین ها دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشند و سبب بازسازی بهتر موهای آسیب دیده می گردند و مقادیر نرمال آنها باعث ایجاد چرخه ی بهتر جریان خون در پوست می گردد تا سلامت مو دوباره به آن برگردانده شود. این ویتامین ها فولیکول مو را آزاد و از خشکی بیش از حد مو جلوگیری و باعث جلوگیری از ریزش مو می گردند .

درمان ریزش مو

در روند درمانی ریزش مو علاوه بر مصرف ویتامین ها باید عواملی که باعث ایجاد اختلال در رشد مو و دلیل ریزش آن بوده اند متوقف گردند تا بتوان از روند درمان نتیجه مطلوبی کسب کرد این عوامل که ممکن است عواملی مانند مصرف مشروبات الکلی ، سیگار و غیره می باشند باعث عدم جذب ویتامین ها می گردند بنابراین باید در وحله اول این عوامل از بین رفته سپس مراحل درمان آغاز گردد. ویتامین های مکمل و مقدار مصرف آنها باید توسط متخصص پوست و مو تجویز گردد زیرا مصرف بیش از حد این نوع مکمل ها نیز باعث آسیب رساندن به پوست و مو خواهد شد و بدن نمی تواند مقادیر اضافی ویتامین را که در چربی بدن محلول می شوند را به راحتی دفع نماید. رژیم غذایی متعادل بهترین روش برای جذب ویتامین ها به طور طبیعی می باشد زیرا مواد غذایی طبیعی به طور ترکیبی دارای همه ی ویتامین های مورد نیاز بدن می باشند که این ویتامین ها همان عناصری هستند که مو برای رشد طبیعی و سلامت به آنها نیازمند می باشد. مشکلات پوست و مو و گاها استخوانی افراد همواره بر اثر کمبود نوعی از ویتامین ایجاد می گردد و تشخیص کمبود آن و مقدار مصرف آن  با متخصص می باشد زیرا کمبود هر نوع ویتامینی زمینه ساز مشکلات پوست و مو و استخوان خواهد بود. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X