درمان خانگی آلوپسی در زنان چیست؟

درمان خانگی آلوپسی در زنان چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان خانگی آلوپسی در زنان چیست؟

آلوپسی یا ریزش موی ناگهانی مشکلی می باشد که ممکن است هم برای مردان و زنان اتفاق بیافتد اما این مسئله به دلیل حساسیت بیشتر زنان نسبت به ظاهرشان و نقش مو در زیبایی آنان با حساسیت بیشتری مواجه می شود امروزه برای آلوپسی درمان قطعی و مطلقی جود ندارد ولی ترکیبی از دارو ها ی گیاهی و ویتامین های مکمل و تغییر شیوه زندگی می تواند در سلامت فولیکول های مو و تحریک رشد آنها موثر باشد اما باید دید درمان خانگی آلوپسی در زنان چیست.

آلوپسی در زنان

وقتی در زنان ریزش مو اتفاق می افتد و موجب نگرانی آنها می شود اولین روشی که به ذهن می رسد درمان خانگی ریزش مو می باشد که ممکن است به کار گیری آنها کمک شایانی به ترمیم موهای آسیب دیده و شکننده کند. ریزش موی زنان معمولا در سنین میانسالی آغاز می گردد و به دلیل فعالیت هورمون ها  سلامت موها به خطر می افتد و  موجب ریزش موها می گردد. در ریزش مو بهترین درمان دوری از مواد شیمیایی و استفاده از درمان گیاهی می باشد که به صورت موضعی به پوست سر مالیده می شود و از شکنندگی موها و ریزش آنها جلو گیری می کند و فولیکول مو را جهت رشد مجدد تحریک می نماید.

روش های درمان آلوپسی در زنان

مصرف مکمل های گیاهی که باعث تنظیم هورمون به طور طبیعی در زنان می شود و همچنین مصرف مواد غذایی که سرشار از آهن می باشند برای رفع مشکلات پوست و مو در زنان مفید می باشد . استفاده از موادی که از عصاره گیاهان به دست می آیند و ماساژ مو با این مواد مثل روغن رزماری و گیاه جنسینگ باعث می گردد گردش خون در پوست افزایش پیدا کند و فولیکول مو تحریک گردد و به تنظیم هورمون هایی که به دلیل اختلال موجب ریزش مو گشته اند کمک خواهد کرد. مربوط کننده هایی که حاوی ویتامین E و C می باشند و ماساژ آنها با انگشتان روی پوست سر و مو باعث افزایش گردش خون و تغذیه مناسب مو می گردد زیرا این مرطوب کننده ها حاوی آنتی اکسیدان می باشند که به سلامت مو کمک خواهد کرد.

رژیم غذای مناسب درمان آلوپسی

رژیم غذایی مناسب که حاوی آهن باشد برای بهبود موهای از دست رفته مناسب خواهد بود زیرا مصرف مواد غذایی سرشار از آهن باعث حمل اکسیژن در جریان خون می شود و این آهن بیشتر در مواد غذایی مثل گوشت قرمز ، حبوبات ، آجیل یافت می گردد. خانم هایی که دچار ریزش مو می گردند باید از رنگ کردن مو پرهیز نمایند زیرا این رنگها دارای مواد شیمیایی می باشند و پوست سر را تحریک و مو را شکننده می کنند همچنین از به کار بردن سشوار و اتوی مو خودداری نمایند زیرا به کار گیری همه این وسایل باعث آسیب بیشتر به مو خواهد شد. مصرف مواد پروتئینی و لبنیات به اندازه کافی در وعده ای غذایی به رشد موها و سالم نگه داشتن آنها کمک خواهد کرد همچنین استفاده از روغن های گیاهی و ماساژ پوست سر با این روغن ها باعث تقویت فولیکول مو می شود. نداشتن تغدیه سالم و مناسب عوارض بسیاری برای سلامت افراد خواهد داشت که یکی از این عوارض آسیب به پوست و مو می باشد و کمبودهایی که از این تغذیه ناسالم ایجاد میگردد مثل کمبود آهن و کلسیم و پروتئین و ویتامین ها باعث ریزش موها خواهد شد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X