درمان آلوپسی ریش با مولتی ویتامین مخصوص موی صورت

درمان آلوپسی ریش با مولتی ویتامین مخصوص موی صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان آلوپسی ریش با مولتی ویتامین مخصوص موی صورت

آلوپسی ریش به معنای ریزش ناگهانی سکه ای موی ریش می باشد و ریزش به طور کامل صورت نمی گیرد بلکه به صورت بیضی شکل و دایره ای قسمتی از موی ریش انجام می شود و حالت بدی برای ریش مردان ایجاد می کند و گاها با پیشرفت بیماری و عدم درمان به موقع و به هم چسبیدن ای ریزش های سکه ای و تشکیل شبکه ای از ریزش ها ریش حالت نامناسبی پیدا می کند اما در اینجا خواهیم دید درمان آلوپسی ریش با مولتی ویتامین ریزش مو چه تاثیری در این بیماری خواهد داشت؟

آلوپسی ریش

در درمان آلوپسی ریش متخصصین روشهای متفاوتی را اتخاذ می نمایند و با توجه به نوع آلوپسی و مقدار آسیبی که به ریش وارد شده است  شیوه درمانی مناسبی را در پیش خواهند گرفت .

مناسبترین مولتی ویتامین برای آلوپسی ریش چیست؟

دلیل شایع ایجاد آلوپسی ریش کمبود ویتامین و مواد معدنی می باشد که باعث می شود که ریش دچار ریزش موی ناگهانی گردد از این رو با مصرف مولتی ویتامین هایی مانند بیوتین که مکملی مناسب برای رشد مجدد مو می باشد سبب تولید کراتین خواهد شد زیرا کراتین پروتئینی می باشد که مو و ناخن را خواهد ساخت . مصرف روی و ویتامین D نیز به عنوان مکمل می تواند از ترشح آنزیم هایی که منجر به ریزش موی ریش شده اند و  آلوپسی ریش را سبب شده اند جلوگیری کند، روی یکی از بهترین مکمل های و ویتامین های رشد مو می باشد و در گوشت گاو ، حبوبات و آجیل به وفور یافت می گردد. مصرف ویتامین D نیز با رشد مو در ارتباط مستقیم می باشد و به تقویت فولیکول مو کمک می نماید تا فعال تر شوند و باعث ایجاد فولیکول جدید خواهد شد. ویتامین ها و مکمل ها می توانند هر گونه کمبودی را که باعث ایجاد آلوپسی ریش می شود را جبران نمایند و از ریزش بیشتر موی ریش جلوگیری نمایند و رشد دوباره مو در نواحی را که دچار آلوپسی شده اند از سر بگیرند .

چه عواملی در ایجاد آلوپسی ریش موثر می باشند؟

در ایجاد آلوپسی ریش یا هر نوع آلوپسی عوامل مختلفی دخیل خواهند بود دلایلی مانند تغذیه نامناسب ، سبک زندگی افراد، وجود عفونت در بدن، استرس های روحی باعث ایجاد آلوپسی خواهند شد و با رفع این موارد و اتخاذ روش درمانی مناسب توسط متخصص پوست و مو درصد بالایی از این مشکل قابل رفع ودرمان خواهد بود. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X