برای جلوگیری از سفید شدن مو زودرس چه ویتامین هایی ضروری است؟

برای جلوگیری از سفید شدن مو زودرس چه ویتامین هایی ضروری است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

برای جلوگیری از سفید شدن مو زودرس چه ویتامین هایی ضروری است؟

امروزه سفید شدن مو فقط به واسطه افزایش سن رخ نمی دهد و در افراد جوان نیز شاهد سفیدی زودرس موها بوده ایم این سفیدی مو با خوردن برخی میوه ها و ویتامین ها قابل جلوگیری می باشد و تا حدی از گسترش این سفیدی مو جلوگیری می کند اما برای جلوگیری از سفید شدن مو  زودرس مصرف چه ویتامین هایی ضروری می باشد؟

جلوگیری از سفید شدن مو

سفید شدن طبیعی مو بر اثر کهولت سن امری طبیعی می باشد اما امروزه به دلایل مختلف این پدیده در مورد افراد جوان رخ می دهد و سفیدی زودرس مو در مورد آنها اتفاق می افتد. سفید شدن مو به علتهای زیادی اتفاق می افتد مهمترین این عوامل مواد شیمیایی و مراقبت ناکافی از موها و رژیم غذایی نامناسب می باشند که در کنار عوامل وراثتی منجر به سفیدی موها خواهند شد. از علل نارسایی و نامتعادل بودن بدن که منجر به ایجاد مشکلات پوست و مو برای افراد میگردد کمبود ویتامین ها و مواد معدنی می باشد که جبران این کمبودها تا حد زیادی از این مشکلات را کاهش یا از بروز آنها جلوگیری خواهد کرد. مصرف ویتامین B و مواد معدنی از جمله روی و ید و مس از سفیدی زودرس موها جلوگیری خواهد کرد بنابراین مصرف میوه و سبزیجاتی که منبع این ویتامین می باشند از فرآیند سفیدی مو جلوگیری و آن را به تعویق خواهد انداخت. مصرف خانواده ویتامین B و ویتامین C که باعث افزایش جریان خون در کف سر می شوند و باعث تغذیه فولیکولهای مو می گردند کمک زیادی به جلوگیری از آسیب رساندن به مو و سفیدی زودرس آن خواهد کرد.

تأثیر تغذیه در سلامت موها

ریزش مو و مشکلات مربوط به آن و سفیدی زودرس علاوه بر عوامل ژنتیکی و ارثی تا حد زیادی به عادات زندگی و تغذیه افراد مربوط می باشد، ورود مواد سمی به بدن و عدم گردش مناسب خون در پوست سر و عدم توجه کافی فرد به سلامت موی خود باعث بروز مشکلات متعدد پوست و مو می گردد. مصرف ویتامین ها و موادی که سرشار از ویتامین B و Cمی باشند سلامتی را به موها بر خواهد گردانید و افراد با در پیش گرفتن تغذیه سالم می توانند از داشتن پوست و موی سالم بهره مند گردند. در پیش گرفتن ویتامین درمانی برای رفع سفیدی زودرس مو گرچه شاید منجر به رفع سفیدی کامل مو نگردد اما باعث خواهد شد که وجود این اختلال ها یا از بین رود یا روند کندتری در پیش گرفته شود و در نهایت رضایت فرد ایجاد گردد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X