بهترین ویتامین برای موخوره موهای خشک و نرمی مو

بهترین ویتامین برای موخوره موهای خشک و نرمی مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین ویتامین برای موخوره موهای خشک و نرمی مو

داشتن موی سالم و خوش حالت  آرزوی هر فردی می باشد و این امر احساس خوشایندی برای افراد ایجاد می کند و هر کس به دنبال راهی برای رفع خشکی مو و بد حالتی آن می باشد اما باید دید بهترین ویتامین برای موخوره موهای خشک و نرمی مو چه ویتامینی می باشد؟

ویتامین برای موخوره

آنتی اکسیدان موجود در موها با رادیکالهایی که باعث آسیب به مو و بدحالتی آنها می باشند در حال مبارزه می باشند اما گاهی این آنتی اکسیدانها بر اثر عواملی مانند آلودگی هوا یا آب و هوای خشک دچار خشکی و ایجاد موخره می گردند در این صورت مراقب از مو در مقابل این عوامل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. ویتامین ها نقش به سزایی در سلامت مو دارند و با تولید آنتی اکسیدان از مو در مقابل عوامل تخریب آنها دفاع می کنند این ویتامین ها A,C,Eمی باشند. برای تقویت مویی که دچار موخره شده است و خشک و بدحالت می باشد از ویتامین ها به دو صورت خوراکی و محلول استفاده می شود تا مشکلات مو را برطرف و پوست سر نیز ضخیم و از شوره آن جلوگیری شود. مصرف ویتامینA باعث می گردد تا مو شادابی و درخشندگی خاصی داشته باشد همچنین ویتامین E خشکی و شکنندگی مو را از بین می برد زیرا کمبود آن سبب خشکی بیش از حد مو و شکننده شدن آن می شود. کم بود ویتامین ها در بدن باعث می گردد تا سلولهای مو تخریب و ریزش آنها آغاز گردد و شوره سر بیشتر شود همچنین مشکلات پوست سر نیز ایجاد و موها خشک می گردد و زمینه ساز آغاز ریزش زود هنگام موها خواهد شد.

علت ایجاد موخوره و روش های درمان موخوره

یکی از علتهای اصلی ایجاد مشکلات مو و موخره و خشک شدن و ریزش موها کمبود آهن در بدن می باشد و برای رفع آن مصرف مواد غذایی که غنی از آهن باشند توصیه شده است مصرف ویتامین C موجب می گردد تا جذب آهن در بدن افزایش پیدا کند و از این طریق  بر مشکلات مو تاثیر خواهد داشت بنابراین به افرادی که دچار این مشکلات می باشند مصرف روزانه میوه ها و سبزیجاتی که دارای ویتامین C می باشند در هر وعده غذایی توصیه می گردد. علاوه بر مصرف ویتامینها در رفع مشکلات مو نظیر موخره و خشکی مو به افراد توصیه می گردد تا از شامپوهایی استفاده نمایند که حاوی ویتامین های ذکر شده می باشند همچنین از استفاده از سشوار و اتوی مو و فر کردن مو که باعث ایجاد این مشکلات می باشند خودداری نمایند. استفاده از مواد طبیعی و ماساژ موهای خشک و موخره دار در منزل و استفاده از موادی که بدون عوارض می باشند بهترین روش برای درمان موهای خشک خواهد بود. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X