کدام مکمل برای ریزش مو قارچی مناسب است؟

کدام مکمل برای ریزش مو قارچی مناسب است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کدام مکمل برای ریزش مو قارچی مناسب است؟

ریزش مو قارچی ناشی از انواع قارچ ها مانند میکروسپورومها، تریکوفیتونها و اپیدرموفیتونها می باشد که در این نوع ریزش مو ، پوست سر و موها درگیر شده ، به گونه ای که موها ریزش می کنند و موی سر و صورت دچار کچلی می گردد ، از این رو در این مقاله ، به معرفی مکمل برای ریزش مو قارچی پرداخته شده است .

مکمل برای درمان ریزش مو

در رابطه با مکمل برای ریزش مو  می توان عنوان نمود که مکمل های بسیاری جهت درمان ریزش مو وجود دارد که در این میان می توان به مکمل های حاوی ؛ ویتامین A ، ویتامینB  ، ویتامین C ، ویتامین D ، ویتامین  E ، اسید فولیک ، لیزین ، اسیدهای چرب امگا 3 ، روی ، آهن ، سلنیوم و عصاره نخل اره ای اشاره نمود . قارچ ها موجب ریزش مو و در نتیجه ایجاد کچلی در موهای سر ، ریش و سبیل می شوند که در کچلی سر ، قارچ باعث ریزش مو به صورت لکه ، پوسته ی ریزی سر ، تغییر رنگ ، شکنندگی و سست شدن موها در محل زخم ، ریزش و طاسی موقتی می شود . در واقع کچلی ؛ عفونت قارچی پوست و موی سر ، ابرو و مژه ها است که توسط قارچ ها ایجاد می شود . لکه های گرد منظم یا نامنظم روی پوست همراه با التهاب ، شوره ، ریزش مو از جمله علائم عفونت قارچی یا همان کچلی قارچی می باشد . کچلی مو معمولا در کودکان و کمتر در بزرگسالان دیده می شود و به راحتی در اثر تماس افراد با یکدیگر ، منتقل می گردد ، حتی گاهی این نوع عفونت از انسان به حیوان منتقل می شود .

درمان ریزش مو قارچی

ریزش مو قارچی به خوبی با استفاده از داروهای ضد قارچ  غیر نسخه ای درمان می شود ، داروی خوراکی گریزوفلووین ، رایج ترین و قابل اعتمادترین داروی مورد استفاده جهت ریزش موی قارچی خواهد بود . دیگر داروهای ضد قارچ مانند کلوتریمازول و فلوکونازول به دلیل عوارض جانبی ، باید با احتیاط تجویز شوند . اگر چه درمان این نوع عفونت قارچی ، کمی دشوار و طولانی مدت می باشد ، اما جهت درمان سریع تر ، خشک نگه داشتن ضایعات لازم می باشد ، بهتر است هر روز موها را با شامپو شست و شو داد و موها به طور منظم کوتاه شوند اما نباید آنها را تراشید. فرد مبتلا به عفونت قارچی برای جلوگیری از انتقال مشکلات پوست ومو باید از حوله ، شانه و برس های تمیز و ضدعفونی استفاده نماید و دیگران نیز از استفاده ی این وسایل خودداری نمایند . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X