اثر قرص ویتامین D برای رشد مو و تقویت و ترمیم کم پشتی مو

اثر قرص ویتامین D برای رشد مو و تقویت و ترمیم کم پشتی مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

اثر قرص ویتامین D برای رشد مو و تقویت و ترمیم کم پشتی مو

همواره مو در زیبایی چهره تاثیر بسزایی دارد ، از این رو با ریزش مو ، فرد دچار استرس و نگرانی شدیدی می گردد ، یکی از روشهایی که به افرادی که دچار ریزش مو یا کم پشتی مو می شوند توسط پزشکان توصیه و تجویز می گردد  مصرف انواع ویتامین ها می باشد، یکی از این ویتامین ها ، ویتامین D می باشد که باید دید  اثر ویتامین D برای رشد مو و  تقویت و ترمیم کم پشتی مو چیست؟

ترمیم کم پشتی مو

ریزش و کم پشتی مو به هر علتی که ایجاد شده باشد و با هر روش درمانی نیاز به مواد مغذی مناسب و ویتامین ها برای مو اجتناب ناپذیر می باشد و مصرف ویتامین ها باعث تقویت مو می گردد. مصرف ویتامین ها برای رشد مو بسیار ضروری می باشد و مشکلات ایجاد شده برای مو را برطرف می نماید همچنین باعث می گردد گردش خون بهتر انجام گیرد و این کار در سالم نگه داشتن مو کمک شایانی خواهد نمود. اولین توصیه در مورد مصرف ویتامین ها پیدا کردن منابع طبیعی این ویتامین ها می باشد اما اگر نتوان منابع طبیعی را بدست آورد باید از مکمل ها و قرصهای ویتامین مناسب با مشکل مو استفاده و با تجویز پزشک متخصص پوست و مو مصرف نمود.

فواید مصرف ویتامین دی

مصرف ویتامینD پوست و استخوانها را سالم نگه می دارد و مصرف آن به سلامت پوست و مو کمک خواهد نمود طی تحقیقات مختلف اثبات گردیده که مصرف این ویتامین می تواند به ایجاد فولیکولهای جدید کمک کند زیرا فولیکولها منافذ کوچکی هستند که موهای جدید از آنجا رشد می نمایند. مصرف ویتامینD همچنین می تواند ضخامت مو را افزایش و بهبود ببخشد و در کاهش ریزش مو نقش مهمی خواهد داشت، این ویتامین با عملکرد خود باعث بیدار شدن فولیکولهایی می گردد که در حالت خواب قرار دارند و بر اثر عواملی رشد آنها متوقف شده است . مصرف روزانه قرص ویتامین D  که واحد مصرف آن را باید پزشک تجویز نماید باعث تولید فولیکولهای جدید مو می گردد و این ویتامین به عنوان مکمل غذایی در کنار سایر روشهای درمانی ترمیم و تقویت مو استفاده می گردد. گاهی  مشکلات ایجاد شده برای موی افراد بر اثر کمبود ویتامین ها از جمله ویتامین Dمی باشد زیرا طبق تحقیقات انجام شده بیش از یک میلیارد از افراد سراسر جهان با کمبود این ویتامین مواجه می باشند. مصرف مواد غذایی که سرشار از انواع ویتامین ها از جمله ویتامین D باشند می تواند در سلامت مو نقش مهمی داشته باشند و آگاهی افراد نسبت به سلامت مواد غذایی و مدیریت استرس می تواند مشکلات پوست و مو را به حداقل ممکن برساند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X