انواع ماسک طبیعی برای موخوره و درمان موهای خشک چیست؟

انواع ماسک طبیعی برای موخوره و درمان موهای خشک چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع ماسک طبیعی برای موخوره و درمان موهای خشک چیست؟

معمولا خانم هایی که دارای موی بلند می باشند در انتهای موی خود دچار موخره می گردند و مو چند شاخه گردیده و ضعیف خواهد شد و ظاهری نامناسب پیدا خواهد کرد ، اگر فرد راضی به کوتاه کردن مو نباشد می توان با درمان خانگی و رسیدگی به مو وضعیت آن را بهبود بخشید اما باید دید انواع ماسک طبیعی برای موخوره و درمان موهای خشک چیست؟

ماسک طبیعی برای موخوره و ترمیم موهای خشک

موخوره به چه دلیل ایجاد می گردد؟ اصلی ترین دلیل ایجاد موخوره در مو خشکی بیش از حد مو می باشد و این حالت موخره همیشه در انتهای مو ایجاد و باعث شاخه شاخه شدن مو می گردد ، استفاده از رنگ موها ، شامپوهای نامناسب، اتو و سشوار بیش از حد مو باعث آسیب رساندن به مو و خشک شدن آن می شود و در نتیجه موخوره ایجاد خواهد شد.

از چه روشی می توان موخوره را درمان کرد؟

یکی از روشهای از بین بردن موخوره کوتاه کردن مو تا جایی می باشد که دچار موخره گردیده است اما اگر فرد مبادرت به این کار ننماید باید به درمان خانگی مو آن را تقویت کرده و حالت خشکی آن را از بین ببرد .

چه نوع  ماسک طبیعی برای درمان موخوره موثر می باشد؟

برای رفع موخوره می توان از انواع ماسک طبیعی برای موخوره گیاهی و طبیعی بهره جست این ماسک ها باید حالت خشکی مو را از بین برده و حالت شکنندگی آن را بهبود ببخشند تا سلامت مو دوباره بازیابی گردد استفاده از روغن زیتون و روغن نارگیل و ترکیب با میوه آووکادو و تولید نوعی ماسک که به مو مالیده می شود می تواند به رفع موخوره کمک نماید همچنین ترکیب تخم مرغ و روغن زیتون که حاوی اسیدهای چرب و پروتئین می باشند سبب می گردد تا نوعی رطوبت طبیعی در مو ایجاد گردد و موخره درمان شود. استفاده از ماسک های طبیعی و گیاهی که حاوی مواد ویتامینه می باشند باعث تقویت مو و رفع موخوره و جلوگیری از ایجاد آن خواهد شد و سبب می گردد تا ریشه مو نیز تقویت و مو دارای درخشندگی خاصی باشد. ترکیب ماست و آب لیمو و آب و ایجاد ماسکی که به مو مالیده می شود نیز می تواند شکنندگی مو را به حداقل برساند و حالت ارتجاعی مو را دوباره به آن باز خواهد گردانید و مو را نرم و مرطوب خواهد کرد .

برای پیشگیری از موخوره چه کاری می توان انجام داد؟

در شستشوی مو نباید از آب داغ استفاده کرد و همچنین نباید به طور مداوم برای خشک کردن مو از سشوار و اتوی مو کمک گرفت و نباید مو را در زمانی که خیس می باشد شانه نمود و تا حد ممکن باید از شامپوهای تقویت موی طبیعی در شستشوی مو استفاده و نرم کننده مناسب نیز استفاده گردد. ایجاد موخوره در مو زیبایی آن را از بین خواهد برد و رشد مناسبی نیز نخواهد داشت و درمان قطعی نیز برای آن وجود ندارد بلکه می توان با انجام روشهای خانگی بر روی سلامت آن تاثیر گذاشت و رطوبت  لازم را برای آن محیا نمود. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X