از کاشت موی عروسکی تا کاشت موی پایدار

از کاشت موی عروسکی تا کاشت موی پایدار

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از کاشت موی عروسکی تا کاشت موی پایدار

ریزش مو در آقایان و خانم ها از جمله معضلاتی است که نگرانی و استرس زیادی به همراه دارد ، زیرا مو در زیبایی ظاهری هر فردی نقش مهمی را ایفا می کند ، از این رو در این مقاله ، کاشت موی عروسکی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

کاشت موی عروسکی

در رابطه با کاشت موی عروسکی می توان عنوان نمود که عمل زیبایی کاشت مو در افرادی که به ریزش موی ارثی زنانه و مردانه مبتلا هستند و موهای ریخته شده دیگر رشد نمی کنند ، توصیه می گردد ، زیرا ریزش مو در اثر عوامل مختلفی چون ؛ اختلالات هورمونی ، حاملگی ، شیردهی ، کمبود برخی ویتامین های مورد نیاز مو ، کم خونی و .... نیز اتفاق می افتد که در این موارد با رفع عامل ایجاد کننده ی ریزش مو ، می توان ریزش مو را متوقف و رشد مجدد موها را میسر ساخت .

از کاشت موی عروسکی تا کاشت موی پایدار

هنگامی که فرد در اثر ریزش موها ، قسمتی از موها یا کل موهای خود را از دست می دهد ، با توجه به اینکه چه هزینه ای برای بهبود جبران ریزش موها در نظر گرفته ، می تواند از کلاه گیس ، روش ترمیم مو و یا روش کاشت موی طبیعی استفاده نماید . روش کاشت موی طبیعی به جهت دائمی بودن و رشد طبیعی موها و امکان رنگ و حالت دهی به موها اگر چه هزینه بیشتری نسبت به دیگر روش های ترمیمی دارد ، اما برتری دارد ، لذا شخصی که به ریزش مو دچار می گردد می تواند با ثابت شدن ریزش موها از سنین سی سالگی به بالا ، اقدام به کاشت موهای طبیعی نماید زیرا در سنین پایین تر ،همچنان هورمون ریزش مو فعال می باشد و در صورت انجام عمل کاشت مو ، ممکن است که موهای پیوندی در آینده نیز مجددا ریزش نمایند .

کاشت موی طبیعی

به منظور انجام عمل زیبایی کاشت مو ، متخصص پوست و مو ، تعداد فولیکول های مورد نیاز جهت ایجاد تراکم لازم را به روش های مختلفی چون جراحی یا با دستگاه می تواند از بانک موهای پشت سر فرد که در برابر هورمون ریزش مقاوم هستند ، بدست آورد ، با خارج نمودن فولیکول ها ، محل جراحی لازم است بخیه گردد و اگر با دستگاه به صورت مجزا  جدا سازی انجام می شود نیاری به بخیه نخواهد بود. پس از آن ، با جدا سازی ناخالصی ها از مو و استریل کردن فولیکول ها ، متخصص خط رویش ی مطابق با اصول زیبایی شناختی و طراحی علمی در ناحیه ی گیرنده ی فولیکول های مو، طراحی می کند ، عدم ایجاد خط رویش مناسب ، نمایی کاملا غیر طبیعی و مانند موهای عروسک به فرد می دهد به گونه ای که اطرافیان به راحتی ، عمل کاشت مو را در فرد تشخیص می دهد ، لذا جهت دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل کاشت موی پایدار ، طراحی خط رویش از اهمیت زیادی برخوردار است .

کاشت موهای پیوندی

پس از مرحله ی جدا سازی ، متخصص با ایجاد بیحسی موضعی  ، به صورت مجزا هر فولیکول مو را در خط رویش طراحی شده ، خواهد کاشت ، این عمل به دلیل ایجاد بیحسی موضعی  برای بیمار راحت خواهد بود و پس از 2 الی 5 روز نیز ، بیمار می تواند به محل کار خود بازگردد ، موهای کاشته شده ظرف یک الی دو هفته بعد خواهند ریخت و پس چند ماه رشد ، نتیجه ی نهایی عمل بین 9 الی 12 ماه پس از کاشت ، مشخص می گردد ، زیرا موهای پیوندی پس از این مدت به رشد کامل خود خواهند رسید. موهای کاشته شده پس از پیوند موفق و رشد کامل ، به مانند دیگر موهای فرد می باشند و قابل تشخیص نیستند ، از این رو چنانچه خط رویش طبیعی برای ناحیه ی مورد نظر طراحی گردد ، نمای موهای پیوندی بسیار طبیعی و زیبا خواهد بود . کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X