بهترین راه برای حذف و درمان چربی مو در زمستان چیست؟

بهترین راه برای حذف و درمان چربی مو در زمستان چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین راه برای حذف و درمان چربی مو در زمستان چیست؟

چرب بودن پوست و مو که در پزشکی به آن سبوره می گویند یکی از مشکلات شایع پوست و مو می باشد ، چرب بودن موها در زمستان به دلیل شرایط آب و هوایی بیشتر اتفاق می افتد و غدد پوست چربی بیشتری به سطح پوست انتقال می دهند که در نتیجه مو چرب و سنگین خواهد شد و حالت بدی پیدا خواهد کرد اما حال باید ببینیم بهترین راه برای حذف و درمان چربی مو در زمستان چیست؟

چربی مو در زمستان

اولین راه کاری که به ذهن همه افرادی که دچار چرب بودن مو هستند میرسد اینست که موها را به طور مکرر شستشو دهند و از شوینده های مخصوص موی چرب استفاده نمایند اما این راه کار فقط می تواند به طور موقت مشکل را رفع نماید و در طولانی مدت مفید نخواهد بود. تولید سبوم که ماده ای روغنی می باشد توسط غدد پوست باعث مرطوب نگه داشتن مو و جلوگیری از خشک شدن آن می شود اما گاهی در زمستان به علت شرایط آب و هوایی تولید بیش از حد سبوم توسط غدد منجر به چرب شدن زیاد موها می گردد و برای رفع  این مشکل باید چاره ای اندیشیده گردد. برای رفع چربی مو در زمستان راه حلهای فراوانی وجود دارد که ممکن است تاثیر آنها بر افراد مختلف متفاوت باشد اما به کارگیری این راه حلها ممکن است در بهبود وضعیت مو تا حدی چاره ساز باشد .

برای رفع چربی مو از چه موادی می توان استفاده نمود؟

استفاده از سرکه و مخلوط کردن آن با مقداری آب و شستشوی موی چرب با این محلول می تواند سطح چربی پوست و مو را پایین آورد همچنین استفاده از آب لیمو و شستشوی مو با آن سطح چربی مو را کاهش خواهد داد. برای جلوگیری از چرب شدن پوست و مو نیز مواردی وجود دارد که با رعایت آنها مو کمتر دچار چرب شدن خواهد شد. رنگ کردن مکرر مو ، استفاده از نرم کننده ها ، سشوار زدن زیاد، شامپوی نامناسب باعث تحریک غدد پوست و چرب شدن بیش از حد آن می گردد. کسانی که به چربی مو دچار هستند باید از شامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده نمایند زیرا این نوع شامپوها  اگر از نوع مرغوب باشند چربی اضافه مو را بدون آنکه مو را خشک نمایند خواهند گرفت . استفاده از نرم کننده ها و  شامپوهای نامناسب سبب می گردد تا تمام چربی پوست و مو از بین رود و پوست در واکنش به این کار چربی بیشتری تولید خواهد کرد که منجر به چرب شدن بیش از حد مو خواهد شد. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X