خطرات پی آر پی مو چیست؟

خطرات پی آر پی مو چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خطرات پی آر پی مو چیست؟

از آنجا که PRP از خون خود شما استفاده می کند، نباید واکنش و حساسیتی نسبت به آن داشته باشید. مطالعات نشان داده اند که PRP تأثیر مثبتی بر میزان ریزش موی مرد و زن بدون عوارض جانبی ناخواسته دارد. از جمله خطرات پی آر پی مو این است که هنگام تزریق ممکن است مقدار کمی درد و خونریزی یا قرمزی داشته باشید. بیماران در اغلب موارد از احساس سفتی در پوست سر خود بلافاصله پس از تزریق صحبت می کنند که این احساس می توانند تا حدود 1 روز طول بکشد. به ندرت، برخی از بیماران تا یک روز بعد از انجام پی آر پی از یک سردرد خفیف شکایت می کنند.

پی آر پی و ریزش مو

به لطف تکنولوژی جدید، لزوما نیازی نیست که برای داشتن موهایی پر پشت تر به زیر تیغ جراحی بروید. درمان PRP برای ریزش مو یک درمان جدید بدون نیاز به جراحی است که به طور قابل توجهی باعث کاهش ریزش مو در بسیاری از افراد می شود و همچنین این درمان به عنوان درمان پلاسما غنی از پلاکت نیز شناخته شده است. شما ممکن است تردید داشته باشید که با PRP موهای را درمان کنید زیرا یک روش نسبتا جدید محسوب می شود. با این حال، عمل پی آر پی از دهه 1980 برای انواع مختلف درمان استفاده شده است. خطرات پی آر پی مو ناخواسته  و بسیار نادر است و هیچ گونه خطر رشد تومور یا سرطانی در آن  وجود ندارد. درواقع فاکتورهای رشدی که از پلاکت های فعال آزاد می شوند، می توانند به لحاظ نظری سلول های فولیکول مویی که غیر فعال یا درحالت کمون هستند را تحریک کنند تا بتوانند رشد کنند.

چه کسانی نباید از درمان PRP برای از دست دادن مو استفاده کنند؟

اگر چه خطرات پی آر پی مو به صورت عمده در بیماران واجد شرایط یافت نشده است، اما همه ی بیماران برای درمان پی آرپی مناسب نیستند. اگر سابقه استفاده از مواد مخدر یا مصرف الکل یا سابقه سیگار کشیدن دارید، نبایدبا PRP برای مو تحت درمان قرار بگیرید. شما همچنین ممکن است برای درمان PRP واجد شرایط باشید اگر هیچ کدام از  درمان های زیر را تا کنون  انجام نداده باشید: هیپوفیبینوژنز، سرطان، بیماری مزمن پوست، اختلال متابولیک، اختلال سیستماتیک، بی ثباتی همودینامیک، بیماری کبدی مزمن، سندرم اختلال پلاکتی، عفونت های حاد و مزمن، ترومبوسیتوپنی اگر هنوز برای جراحی پیوند مو آماده نیستید یا نمی توانید و میترسید پیوند مو را تجربه کنید، PRP ممکن است یک راه رشد مو برای شما باشد. زیرا خطرات خطرات پی آر پی مو بسیار کم است. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X