بهترین ژل تقویت مو و ابرو

بهترین ژل تقویت مو و ابرو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین ژل تقویت مو و ابرو

همواره داشتن موها و ابروهای پر پشت خواسته افراد بسیاری می باشد ، که در برخی موارد جهت داشتن مو و ابروهای زیبا لازم است که به تقویت ریشه ای موها پرداخت ، از این رو در این مقاله به بررسی ژل تقویت مو پرداخته شده است . در رابطه با ژل تقویت مو می توان عنوان نمود که موهای سالم ، زیبا و پر پشت ، دارای فولیکول یا همان ریشه های قوی هستند که جهت تقویت موها باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد تا به صورت تخصصی ، تقویت کننده های مناسب که شامل ژل ها و محلول های موضعی می باشند ، را تجویز نماید .

ژل تقویت مو

بهترین ژل تقویت مو ، ژل هایی هستند که از ترکیبات تقویت کننده و مواد اصلی سازنده بافت مو ساخته شده اند ، به عنوان مثال ژل های حاوی گزنه ، رزماری ، بابونه ، نعناع ، مریم گلی ، مکمل های ویتامین B6 و پرو ویتامین هایB5  ، ویتامین B2 ،آمینو اسیدها ، موکوپلی ساکارید و .... موجب تحریک ریشه موها می شوند و با گردش خون در پوست ، به طور موثری به رشد موها کمک می شود . ژل های تقویت کننده مو باید از مراکز معتبر تهیه شده و از مصرف خودسرانه و بدون تجویز پزشک متخصص باید خودداری گردد ، زیرا بافت مو به عنوان یکی از فاکتورهای زیبایی ، از جمله بافت های بسیار حساسی می باشد که در صورت ایجاد عارضه در آن ، برطرف کردن عارضه و مشکلات آن  به صرف هزینه و زمان زیادی نیاز می باشد ، چه بسا در بسیاری از موارد با از بین رفتن ریشه ی مو ، دیگر نتوان به تقویت موها پرداخت و تنها راه حل ایجاد تراکم مورد نیاز مو ، عمل زیبایی کاشت مو می باشد . ژل های تقویت کننده موها به صورت موضعی و با تجویز پزشک متخصص باید مورد استفاده قرار گیرند و از مصرف خودسرانه ژل های فاقد استاندارد که بدون تجویز پزشک ، باید خودداری کرد ، زیرا استفاده غیراصولی از ژل های تقویت کننده نه تنها به تقویت موها کمکی نخواهد کرد بلکه در اثر استفاده ی نادرست ، امکان ریزش موها نیز وجود خواهد داشت .

انواع ژل تقویت کننده مو

برندهای مختلفی از ژل های تقویت کننده ی مو در بازار وجود دارد که هر یک دارای ترکیبات خاصی هستند و برای انواع موها کاربرد دارند ، اما انتخاب هر ژلی تنها باید با مشورت متخصص انجام شود تا هم از صرف هزینه های اضافی جلوگیری شده و هم اینکه نتیجه دلخواه از مصرف ژل تقویت کننده ی مو ، حاصل گردد . منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X