رفع چربی مو با گیاهان دارویی در طب سنتی

رفع چربی مو با گیاهان دارویی در طب سنتی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

رفع چربی مو با گیاهان دارویی در طب سنتی

چربی پوست سر و مو مشکلی می باشد که افراد زیادی با آن درگیر می باشند در این مشکل پوست سر بیش از اندازه چربی تولید می کند و چربی از غدد زیر پوست به سطح آن منتقل می گردد و بیشتر در نواحی پوست و مو و صورت ظاهر می گردد و  باعث براقی مو و سنگینی آن می شود اما باید دید رفع چربی مو با گیاهان دارویی در طب سنتی چگونه انجام می گیرد؟ چرب بودن بیش از حد پوست و مو سبب می گردد تا مو دچار ریزش گردد و همچنین وجود این امر باعث ایجاد ناراحتی در افراد خواهد شد.

 چه عواملی باعث چرب شدن مو و پوست می گردد؟

هورمون های جنسی ، ژنتیک، تغذیه ، سن افراد و آب و هوا در ترشح غدد چربی اثر دارند و معمولا درمان های موقت در رفع این مشکل چاره ساز نخواهند بود. از نظر طب سنتی دلیل چرب بودن پوست سر و مو به دستگاه گوارش مربوط می باشد و  درمان چربی پوست باید از اصلاح اختلال دستگاه گوارش آغاز گردد این دیدگاه اعلام می دارد که تغذیه و عادات های رفتاری با چرب شدن موی سر در ارتباط می باشد.

رفع چربی مو سر

یکی از دارو هایی که در طب سنتی برای رفع چربی مو تجویز می گردد داروی اطریفل می باشد که باعث اصلاح دستگاه گوارش می شود و ترشح چربی در پوست را متعادل می نماید و به تدریج روند هضم غذا اصلاح می گردد و در نتیجه چربی اضافه در سطح پوست تولید نمی گردد، استفاده از پوست سبز گردو به عنوان پودر بر روی پوست سر و سپس شستشوی آن باعث از بین بردن چربی پوست به طور موقت خواهد شد. چرب بودن مو و پوست سر باعث خواهد شد تا مواد مغذی لازم برای رشد فولیکولها به فولیکولها نرسد و از این رو مو دچار ریزش و کم پشتی گردد بنابراین در مرحله اول باید دلیل چرب بودن مو کشف و در مرحله بعد درمان آن آغاز گردد. استفاده از شامپوها و شوینده هایی که برای موهای چرب مناسب می باشند نیز می تواند تا حدی این چربی مو را از بین ببرد البته استفاده از این نوع شامپوها باید با تجویز پزشک متخصص باشد. درمان چربی مو در حالت مزمن حتما باید تحت نظارت پزشک انجام گیرد و پزشک باید اول دلیل این مشکل را پیدا کرده و راه حل مناسب را تجویز نماید . منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X