درمان کم پشتی ارثی مو و ابرو با داروهای گیاهی یا ماینوکسیدیل؟

درمان کم پشتی ارثی مو و ابرو با داروهای گیاهی یا ماینوکسیدیل؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان کم پشتی ارثی مو و ابرو با داروهای گیاهی یا ماینوکسیدیل؟

یکی از عواملی که باعث کم پشتی مو و ابرو می باشد عوامل ژنتیکی  و ارثی می باشد که بر زیبایی مو تاثیر خواهد گذاشت و باعث ظاهری نامناسب برای مو و ابرو می گردد ، درمان هایی  که برای کم پشتی مو انجام می گیرد بر روی ابرو نیز تاثیر خواهد گذاشت و در مقابل عواملی که به ایجاد مشکلات برای مو منجر می گردد نیز در ابرو نیز تاثیر گذاشته و باعث ریزش یا کو پشتی ابرو نیز خواهد شد ، برای درمان این مشکلات راه حل های گوناگونی وجود دارد اما باید دید درمان کم پشتی ارثی مو و ابرو  با داروهای گیاهی موثر تر می باشد یا با استعمال ماینوکسیدیل ؟

کم پشتی ارثی مو

محلول ماینوکسیدیل که به طور موضعی برای درمان کم پشتی مو و ابرو استفاده می گردد به طور موقت مشکل کم پشتی مو و ابرو را حل خواهد کرد البته استفاده از این محلول باید به طور مداوم صورت گیرد نوع دیگر داروی ماینوکسیدیل به طور تزریقی می باشد که در زیر پوست تزریق می گردد به هر حال مصرف این دارو چه به صورت محلول و چه تزریق می تواند گاهی برای فرد ایجاد حساسیت ، خارش و التهاب کند و مشکلاتی را برای افراد ایجاد نماید از این رو نباید بر روش درمان گیاهی کم پشتی ارثی مو و ابرو ترجیح داده شود ، اگر چه استفاده از داروهای گیاهی در مقایسه با محلول ماینوکسیدیل به زمان بیشتری جهت دستیابی به نتیجه مطلوب ، نیاز دارد اما این روش موثرتر و بدون عارضه خواهد بود .

 چه داروی گیاهی برای کم پشتی ارثی  مو و ابرو مناسب می باشد؟

استفاده از روغن زیتون ، آواکادو، بادام و روغن کرچک باعث می شود تا مواد مغذی که برای رشد و پرپشتی مو لازم می باشد تولید گردد و مو دارای رشد طبیعی و حجم مناسب و ضخامت کافی بشود ، ماساژ این روغنها روی پوست و مو سبب می گرد  تا پوست تحریک گردیده و مرطوب گردد و فولیکولهای آن آزاد شود. استفاده از روغن های گیاهی به باز سازی سطح پوست کمک خواهد کرو و باعث می شود ریشه مو مقاوم گردد و باعث می شود  رشد مجدد مو پرپشت و عالی باشد. در طب سنتی نیز برای رفع مشکلات پوست و مو از انواع روغن های گیاهی برای مشکل کم پشتی ارثی مو و ابرو استفاده می شود و مخصوصا از روغن رز ماری در این کار بهره گرفته می شود زیرا رزماری برای جلوگیری از ریزش مو و سالم نگه داشتن آن مفید می باشد. انواع لوسیون های گیاهی که بعد از حمام بر روی مو مالیده می شود برای تقویت موی سر و ابرو مفید خواهد بود و استفاده طولانی مدت از آنها اثری فوق العاده بر کم پشتی مو و ابرو خواهد گذاشت. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X