جلوگیری از عوارض صافی مو با کراتینه گیاهی

جلوگیری از عوارض صافی مو با کراتینه گیاهی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جلوگیری از عوارض صافی مو با کراتینه گیاهی

کراتینه کردن مو بیشتر در افرادی انجام می گیرد که دارای موی فر و موج دار هستند و می خواهند مویی صاف داشته باشند استفاده از مواد قوی شیمیایی جهت کراتینه کردن موی وز دار و صاف کردن آنها باعث خشک شدن مو و شکننده شدن آن می گردد و در نتیجه مو شروع به ریزش خواهد کرد و آسیب زیادی به آن وارد خواهد شد اما به جای کراتینه کردن با مواد غیر طبیعی می توان از روش گیاهی در این مشکل استفاده نمود حال باید دید کراتینه گیاهی برای جلوگیری از عواقب کراتینه صافی مو چگونه می تواند در حل این مشکل راه گشا باشد.

کراتین چیست؟ کراتینه مو چه کاربردی دارد؟

کراتین پروتئین اصلی مو می باشد و در دندان و ناخن نیز وجود دارد و باعث صاف بودن و درخشندگی مو می گردد و اگر بر اثر عواملی ورود آن به بدن کم شود باعث ایجاد مشکلات برای مو خواهد گردید. کراتینه کردن  مو با مواد شیمیایی به دلیل آنکه این مواد باعث خشکی مو می گردند شاید در کوتاه مدت باعث صافی مو گردد اما بعد از گذشت مدتی مو را شکننده و خشک خواهد کرد و باعث ریزش آن خواهد شد بنابراین برای کراتینه کردن موی وز دار باید از مواد گیاهی و طبیعی استفاده نمود که به مو آسیبی نرسد.

کراتینه گیاهی

کراتینه گیاهی راه مناسبی برای جلوگیری از عواقب کراتینه با مواد شیمیایی می باشد و با استفاده از روغن های گیاهی و طبیعی کراتینه مو تامین می گردد و سلامت مو باز خواهد گشت. مخلوط روغن زیتون و عسل و مخلوط تخم مرغ و ماست می تواند تقویت کننده ای عالی برای انواع جنس مو باشد و مو را نرم کرده و اگر آسیب دیده باشند به ترمیم آنها کمک خواهد کرد. کراتینه گیاهی باید به طور طولانی مدت به عنوان ماسک بر روی موی وز دار مالیده شود تا اثر نرم کنندگی برای مو داشته باشد و مو حالت صاف پیدا کند. مواد طبیعی و گیاهی که برای کراتینه کردن مو استفاده می گردد دارای ویتامین ها و مواد معدنی هستند و مرطوب کننده ایی طبیعی محسوب می گردند که پوست و مو را از آلودگی ها پاک کرده و رشد طبیعی مو را سرعت می بخشند. استفاده از روغن زیتون به عنوان کراتینه در  تهیه تمام ماسک موها باعث می شود رطوبت مورد نیاز مو تامین گردد و جنس مو لطیف تر گردد و خشکی و زبری آن از بین رود. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X