چند روش برای حفظ طراوت پوست و مو

چند روش برای حفظ طراوت پوست و مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند روش برای حفظ طراوت پوست و مو

پوست و موی زیبا شما را جذاب خواهد کرد. به سادگی با چند روش برای حفظ طراوت پوست و مو می‌توان تغییرات بسیار زیادی در سلامت پوست و مو ی شما ایجاد شود. خلاصه روش‌ها مبتی برای رعایت رژیم تغذیه سالم، استفاده از کرم‌ها و لوسیون‌ها و درمان به موقع ناهنجاری‌های پوستی است. پس از یک روز کاری در هوای آلوده شستشوی مناسب پوست با آب خنک ، استفاده از ضد آفتاب مناسب و ... تغییرات پوست شما را به سمت بهبود خواهد برد.

اگر می‌خواهید پوست و مو زیبا داشته باشید چند روش برای حفظ طراوت پوست و مو به شما یاد خواهیم داد:

  • از موادی استفاده کنید که شامل ویتامین‌های A-C-E است
  • سیگار کشیدن را متوقف کنید
  • در معرض نور و آفتاب قرار نگیرید
  • مصرف آنتی اکسیدان را افزایش دهید
  • استفاده از شوینده‌های ملایم و حفظ رطوبت پوست و مو به اندازه تعادل
  • استفاده از ماسک‌های خانگی هر هفته یا دو هفته یکبار

میوه و سبزی ناجی پوست و موی شماست

دلیل این امر آن است که بدن به موادی نیاز پیدا خواهد کرد که کلیت آن مواد کمابیش ساختار میوه‌ها و سبزیجات وجود دارد. مصرف بالای میوه و سبزی برای داشتن بدنی سالم لازم است. زیرا میوه‌ها شامل ویتامین‌ها، اسیده‌های آمینه ، چربی‌ها و آب هستند. این مواد برای تقریبا تمامی ارگان‌های بدن لازم است و برای جلوگیری از بروز بیماری‌های مختلف پوست و مو کاملا ضروریست. علاوه بر این درخشندگی و استحکام مو‌ها مستلزم مصرف این مواد است. طراوات و زیبایی موها نیز با مصرف مواد ذکر شده تامین می‌گردد. با توجه به آنچه ذکر شد اگر در برنامه غذاییمان مصرف سبزیجات و میوه‌ها را به اندازه کافی نگنجانیم صدمات آن برای بدن غیر قابل جبران خواهد بود.

کلاژن تراپی پوست

پوست از کلاژن‌ها تشکیل شده است. جنس آنها از پروتئین است و کار آنها آن است که طراوت پوست و مو را حفظ کند. وظیفه دیگر آنها که آن نیز در خدمت حفظ طراوت پوست خواهد بود ایجاد خاصیت کشسانی است. این خاصیت از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند.

موارد زیر را در نظر بگیرید

باید اشاره کنیم که یکی از چند روش برای حفظ طراوت پوست و مو به کار گیری آنتی اکسیدان برای پوست است. ویتامین‌ها نیز به عنوان آنتی اکسیدان عمل خواهند کرد و نقش آنها در جوانی و شادابی پوست انکار ناپذیر است. ویتامین A در میوه‌های زرد و نارنجی رنگ یافت می‌شود. هویج منبع ویتامین A است. منابع ویتامین E محدود تر است، بنابراین باید آنرا به صورت مکمل و دوره‌ای استفاده کرد.

به فاصله هر 4 تا 5 ساعت یکبار میوه بخورید

سن که بالا می‌رود محافظت طبیعی آنتی اکسیدان‌ها پایین می‌آید، پس اگر به اندازه کافی ویتامین مصرف کنید از پیری زودرس پوست جلوگیری خواهید کرد. آنتی اکسیدان ماده‌ای معجزه‌گر است. صدها ماده غذایی در طبیعت یافت می‌شود که حاوی آنتی اکسیدان هستند اما مهم‌ترین آنها موادی است که سرشار از ویتامین C باشد. منابع ویتامین C نیز مرکبات و فلفل خواهد بود. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X