نازک شدن انتهای مو نشانه چیست؟

نازک شدن انتهای مو نشانه چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

نازک شدن انتهای مو نشانه چیست؟

یکی از انواع مشکلاتی که ممکن است برای موی سر ایجاد گردد نازک شدن بیش از حد انتهای مو می باشد که ممکن است بر اثر عوامل مختلفی ایجاد شده باشد و برای رفع آن نیز راه حلهایی وجود دارد اما نازک شدن  انتهای مو نشانه چیست؟ وقتی سلامت مو از بین می رود و ظاهری نامناسب پیدا می کند این امر به دنبال دلایل متعددی ایجاد می گردد و باید با شناسایی این دلایل آنها را رفع کرده و با به کار گیری روشهای مناسب سلامت مو را دوباره به آن بازگردانید زیرا موی سالم نقش زیادی در زیبا سازی ظاهر افراد دارد و از دست دادن سلامت آن تاثیر زیادی در روحیه افراد خواهد داشت.

چه عواملی باعث نازک شدن انتهای مو می گردد؟

استرسهای بیش از حد، مشکلات تیروئید، بیماریهای قلبی، مشکلات هورمونی، تغذیه نامناسب، عوامل ژنتیکی، مصرف دارو، اشعه آفتاب از جمله عواملی می باشند که چرخه عادی رشد مو را دچار مشکل می نمایند و باعث می گردد مو دچار نازکی را ریزش گردد، مشکلات هورمونی مخصوصا در خانم ها باعث می گردد تا تعادل هورمونی بدن مختل گردیده و از این رو مو دچار نازکی گردد.

نازک شدن انتهای مو

نازک شدن انتهای مو بدین دلیل می باشد که مو سلامت خود را از دست داده است و عواملی باعث ایجاد چنین مشکلی گردیده است ، مو برای رشد و حفظ سلامت خود به پروتئین ها و ویتامین ها نیاز دارد و هنگامی که بر اثر تغذیه ناسالم ورود این مواد بر بدن کاهش پیدا می کند بر چرخه سلامت مو تاثیر خواهد گذاشت و مو به صورت نازک در خواهد آمد. اولین علت نازک شدن انتهای مو نداشتن تغذیه سالم می باشد و به دلیل وارد نشدن پروتئین که آنزیم مو را تنظیم می کند مو دچار مشکل می گردد.

  مصرف چه ویتامین هایی از نازک شدن انتهای مو جلوگیری خواهد کرد؟

مصرف آهن و روی ، بیوتین  و ویتامین های A,K ,B  سبب می گردند تا  رشد سلولی مو به طور طبیعی انجام گیرد و این عناصر برای رشد مو ضروری و نقش زیادی در حفظ سلامت مو دارند. استفاده از شامپوهای نامناسب و سشوار بیش از حد مو نیز باعث می گردد تا انتهای مو دچار نازکی گردد زیرا این عوامل به بافت مو آسیب وارد مینمایند و نه تنها موجب تقویت مو نمی گردند بلکه خود منبع بروز مشکلات پوست و مو خواهند شد . منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X