بهترین راه جراحی پلاستیک بینی غضروفی چیست؟

بهترین راه جراحی پلاستیک بینی غضروفی چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین راه جراحی پلاستیک بینی غضروفی چیست؟

سال ها قبل، برای جراحی پلاستیک بینی غضروفی ، مقادیر زیادی از غضروف را برداشته و سپس بخیه می زدند. این شیوه نوعی فرورفتگی ناخوشایند و اسکار (جای بخیه) بر روی بینی ایجاد کرده و نتیجه موفق و رضایت بخشی همراه خود نداشت. اما در جراحی پلاستیک بینی غضروفی بافت غضروفی تقویت شده و از غضروف تیغه وسط استفاده می گردد تا بینی فرم دلخواه خود را بگیرد. 

ابتدا بهتر است بدانیم به چه بینی گوشتی یا غضروفی می گویند؟

بینی هایی که پوست ضخیم و غدد سباسه زیادی داشته باشند بینی گوشتی یا غضروفی محسوب می شوند. همچنین اگر سوراخ های پوست بینی باز باشد، بینی گوشتی تلقی می شود. معمولا در این نوع بینی ها، غضروف ها ضعیف هستند و بخش زیادی از بینی را پوست و چربی تشکیل داده است. عمدتا این نوع از بینی در بخش نوک، کمی افتاده می باشد و پره ها از حالت معمول بازتر و ضخیم تر هستند. بینی غضروفی یا گوشتی در مردان بیشتر دیده می شود، اگرچه تعداد قابل توجهی از خانم ها نیز این نوع بینی را دارند.

جراحی پلاستیک بینی های غضروفی، روش باز یا بسته؟

در بیمارانی با بینی گوشتی یا غضروفی، روش باز جراحی زیبایی ارجحیت دارد. در روش جراحی بسته، به علت آن که نوک بینی توسط جراح به دقت دیده نمی شود و جراح پلاستیک دسترسی محدودی به موضع نوک بینی دارد نتایج خوبی در بینی های گوشتی حاصل نمی شود. البته لازم است، بیمارانی که دارای بینی گوشتی یا غضروفی هستند انتظارات منطقی نسبت به نتیجه جراحی پلاستیک بینی خود داشته باشند. نتیجه جراحی بینی های گوشتی یا غضروفی با بینی های استخوانی و پوست نازک یکی نخواهد بود. در ايران کمتر کسی فقط بيني گوشتي يا فقط بيني استخواني دارد. عمدتا بیشتر مراجعین بینی، ترکیبی از غضروف و استخوان دارند. جراح پلاستیک در بيني‌هاي استخواني از حجم بيني می کاهد و به آن شكل‌ مناسب می دهد. حال آن که در جراحی پلاستیک بینی غضروفی، جراح از بافت يك قسمت کاسته و به بافت بخش دیگر بینی می افزاید و به این صورت تعادل ایجاد می کند.

نکات مهم جراحی پلاستیک بینی های غضروفی

باید توجه داشته باشیم، شکل دهی به بینی غضروفی بسیار دشوار بوده و باید توسط جراحان حاذق و ماهر انجام شود. جراحی پلاستیک بینی غضروفی اغلب بعد از شش ماه ثابت می شود و بیش از یک سال طول می کشد تا ورم بینی رفع شود و بینی فرم نهایی خود را بگیرد. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X