کراتینه طبیعی مو های کم پشت در خانه جایگزین عوارض کراتینه مو؟

کراتینه طبیعی مو های کم پشت در خانه جایگزین عوارض کراتینه مو؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کراتینه طبیعی مو های کم پشت در خانه جایگزین عوارض کراتینه مو؟

یکی از روشهایی که با به کارگیری آن مو نرم شده و تقویت می گردد کراتینه کردن آن می باشد و اگر با روشی اشتباه و با مواد غیر طبیعی انجام گیرد به جای تقویت مو سبب می گردد تا پوست و موی شما دچار آسیب جدی گردد ما در اینجا توضیح خواهیم داد که کراتینه طبیعی مو های کم پشت در خانه چگونه می تواند جایگزین عوارض کراتینه کردن مو با مواد شیمیایی گردد.

کراتینه طبیعی مو

گرچه کراتینه کردن موهای کم پشت می تواند مو را تقویت نماید و زیبایی را به آن باز گرداند اما اگر این کار با مواد شیمیایی انجام گیرد به علت تماس این مواد با سطح پوست ممکن است  باعث گردد تا عوارض زیادی برای فرد در پی داشته باشد.

کراتینه کردن مو با مواد شیمیایی چه عوارضی دارد؟

یکی از مهمترین خطرات استفاده از مواد شیمیایی در کراتینه کردن موهای کم پشت خطر ایجاد سرطان می باشد ، ایجاد ریزش در مو نیز ممکن است بعد از کراتینه کردن برای فرد ایجاد گردد همچنین ممکن است فرد به این مواد شیمیایی حساسیت نشان دهد و سبب ایجاد التهاب و خارش ور پوست سر گردد، کراتینه کردن مو سبب می گردد تا ساختمان مو تخریب گردد و مو شکننده و خشک گردد .

به جای استفاده از مواد شیمیایی از چه مواد طبیعی در کراتینه کردن موهای کم پشت می توان استفاده کرد؟

به دلیل مضرات استفاده از مواد شیمیایی در کراتینه کردن مو بهتر است افرادی که دچار کم پشتی مو هستند از مواد طبیعی برای این کار بهره بگیرند ، مخلوط مایونز و شیر پرچرب ، عسل و زرده ی تخم مرغ و روغن نارگیل می تواند مخلوط مناسبی برای کراتینه طبیعی مو باشد و این مخلوط باید قبل از حمام روی مو مالیده گردد . کراتینه کردن مو تا حد امکان باید با استفاده از مواد طبیعی انجام گیرد و استفاده از مواد طبیعی باید جایگزین مواد شیمیایی گردد و در این کار مداومت صورت گیرد تا زمانی که سلامت مو دوباره باز گردد. زمانی که مشکلات پوستی و مو برای افراد ایجاد می گردد برای رفع آن باید با متخصص پوست و مو مشورت نمایند و سپس با توجه به وضعیت خود درمان خانگی مناسب را انجام دهند. ترکیب انواع روغن های طبیعی و ایجاد ماسک بر روی موی کم پشت باعث جذب پروتئین های از دست رفته در مو خواهد شد و از این طریق و استفاده از مواد سالم و طبیعی در منزل سلامت مو تضمین خواهد شد. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X