عوارض بوتاکس صورت

عوارض بوتاکس صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 عوارض بوتاکس صورت

در روش های جدید و مدرن زیبا و جوانسازی پوست صورت و بدن در سنین مختلف ، استفاده از روش بوتاکس به علت تزریق راحت و بدون جراحی و نتیجه ی مطلوب حاصل برای فرد، طرفدارن بسیاری پیدا کرده است. اما با این حال لازم است که متقاضیان از عوارض بوتاکس اطلاع داشته باشند. این روش که بدون بیهوشی و تنها با بیحسی موضعی می تواند در مطب و بیمارستان ها صورت پذیرد بسیار مورد رضایت متقاضیان جوانسازی پوست و دیگر اجزای بدن قرار گرفته است. در روش تزریق بوتاکس که یک کار تخصصی در حیطه ی پزشکی زیبایی است ، متخصص با مهارت و تکنیک مناسب برای رفع چین و چروک ها ، انواع خطوط چهره و برجستگی هایی چون رگ های بیرون زده دست و گردن اقدام به تزریق ماده بوتاکس در زیر پوست فرد می کند.

ممنوعیت بوتاکس

قبل از اقدام به تزریق پزشک سابقه ی بیماری و مصرف داروهای او را مورد بررسی قرار می دهد ، زیرا در برخی بیماران انجام این نوع از عمل زیبایی ممنوع است . در بیماران قلبی ، عصبی ، روانی ، عفونی و التهابی ، افراد حساس به بوتاکس به دلیل خطرات ، تزریق بوتاکس ممنوع است. افراد با چروک های عمیق و پوست ضخیم نیز ممکن است از تزریق بوتاکس نتیجه ی مطلوب را کسب نکنند و باید از دیگر روش های جوان سازی استفاده نمایند. تزریق ماده بوتاکس توسط پزشک به وسیله ی سرنگ های بسیار ریز مخصوص به زیر پوست انجام می شود. استفاده از بوتاکس مرغوب و اصل و همچنین تجربه و مهارت پزشک در تزریق شرط اصلی دستیابی به نتیجه ی مطلوب در تزریق بوتاکس است. پس از تزریق دو هفته زمان لازم است تا نتیجه ی نهایی تزریق مشخص گردد. تزریق بوتاکس نیاز به تمدید دارد ، نوع بوتاکس و نوع پوست بیمار تاثیر مستقیمی با زمان تمدید تزریق بوتاکس دارد ، که پس از ۴ ماه تا یک سال از تزریق اول ، این زمان متغییر است.

عوارض بوتاکس صورت

در عمل های زیبایی وجود عوارض ناشی از عمل اجتناب ناپذیر است ، از این رو در تزریق بوتاکس نیز عوارضی وجود دارد که البته چنانچه این کار در مراکز تخصصی توسط پزشک متخصص و با تزریق نوع بوتاکس اصل صورت پذیرد ، عوارض بوتاکس به حداقل می رسند و با رعایت نکاتی ساده می توان آنها را در کوتاه مدت رفع نمود. عوارض بوتاکس ناشی از سه مورد است ، تزریق بیش از اندازه ، تزریق نابجا و انتشار بوتاکس به نقاط اطراف محل تزریق ، در اثر وقوع هر کدام از این سه اشتباه ،ممکن است عضلات بیش از اندازه ضعیف شوند یا از کار انداخته شوند. افتادگی پلک و ابرو ، عدم تقارن در دو طرف صورت ، افتادگی بینی ، افتادگی دو گوشه ی دهان ، اشکال در غذا خوردن ، افتادگی اطراف دهان ، مصنوعی شدن چهره ، بالا و پایین بودن ابروها ، ضعف و بی حالی و در موارد نادر نیز مسمومیت یا آلرژی به بوتاکس از عوارض گزارش شده تزریق بوتاکس در صورت است. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X