اکستنشن مژه پلک پایین چقدر دوام دارد؟

اکستنشن مژه پلک پایین چقدر دوام دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

اکستنشن مژه پلک پایین چقدر دوام دارد؟

یکی از راه حلهای درمان مژه ای که دچار ریزش مو و کم پشتی شده است اکستنشن مژه می باشد و در این ترفند لابه لای مژه های طبیعی موی طبیعی یا مصنوعی کاشته می شود تا مژه ها پرپشت تر شوند اما اکستنشن مژه پلک پایین چقد دوام دارد؟

اکستنشن مژه پلک پایین

در اکستنشن مژه  و اکستنشن مژه پلک پایین ممکن است از موی انسان یا ابریشم و موی حیوانات استفاده گردد و این اکستنشن ممکن است به طور موقت و با کمک چسب انجام گیرد که اگر موقت باشد معمولا بین ۲ تا ۶ هفته دوام خواهد داشت  اما اگر به طور دائم باشد و در پلک و چشم ایجاد حساسیت نکند مدت زمان بیشتری دوام پیدا خواهد کرد.

دوام اکستنشن مژه پلک پایین به چه عواملی بستگی دارد؟

اکستنشن مژه و دوام آن  به جنس مو و نوع کاشت آن و همچنین حساسیت زا نبودن آن بستگی خواهد داشت زیرا این روش به دلیل حساسیت بالای چشم معمولا با واکنش چشم و پلک مواجه می گردد و اگر اکستنشن به روش غیر بهداشتی انجام گیرد این حساسیت بیشتر نیز خواهد بود و موفقیت اکستنشن با شکست مواجه خواهد شد. اکستنشن مژه پلک پایین و کلا اکستنشن روشی دائمی برای رفع مشکل کم پشتی مژه ها نخواهد بود بلکه برعکس روش کاشت مژه روشی موقت محسوب می گردد که درآن موی اکستنشن با چسب به موهای طبیعی چسبانده می شود در حالی که در روش کاشت که نوعی جراحی می باشد و توسط تیم جراحی انجام می گیرد کاشت مژه به صورت دائمی در محیطی استریل انجام می شود. چسب های به کار رفته در اکستنشن مژه ها از عوامل ایجاد حساسیت در پلک و چشم می باشند و چون مواد شیمیایی غیر طبیعی می باشند و گاها جنس مرغوبی نیز ندارند باعث واکنش چشم و پلک در برابر این مواد می گردند.

 چه مراقبتهایی در بعد از  اکستنشن مژه  لازم می باشد؟

بعد از انجام اکستنشن برای اینکه چسب بر روی مژه ثابت گردد نباید تا چندین روز از ریمل استفاده کرد و نباید حرارت سشوار را بر روی درجه بالا قرار داد زیرا حرارت باعث جدا شدن چسب از مژه خواهد شد همچنین در صورت ریزش مژه نباید مژه ها را با دست کشید چون وجود چسب سبب می گردد تا مژه های طبیعی نیز به همراه آنها از پلک جدا گردند.
منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X