آیا عمل بینی بدون جراحی با تزریق ژل امکان پذیر است؟

آیا عمل بینی بدون جراحی با تزریق ژل امکان پذیر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا عمل بینی بدون جراحی با تزریق ژل امکان پذیر است؟

با وجود این که عمل جراحی بینی تنها را حل تغییر سایز و شکل کلی بینی است ولی امروزه روش هایی وجود دارد که بدون نیاز به جراحی بتوان تا حدودی شکل ظاهری بینی را تغییر و یا اصلاح نمود. از علل رایج شدن این روش های جدید  عمل بینی بدون جراحی ، ساده تر بودن و ارزان تر بودن  این روش ها نسبت به عمل جراحی بینی است.

عمل بینی بدون جراحی با تزریق ژل

عمل تزریق ژل از جمله روش های عمل بینی بدون نیاز به جراحی می باشد. در این روش پزشک متخصص مقداری از یک ژل که نوع آن بستگی به عیوب موجود در بینی دارد را بوسیله ی یک سوزن ظریف به زیر پوست برخی ار نواحی بینی تزریق می کند تا عیوب بینی بر طرف شود و به نتیجه ی دلخواه دست یابد. در این روش بیهوشی صورت نمی گیرد بلکه پزشک فقط با بی حسی موضعی بینی اقدام به تزریق ژل می نماید. دوره ی نقاهت این عمل نیز بسیار کوتاه تر و مختصر تر از عمل جراحی بینی است و شخص می تواند پس از گذشت چند ساعت به زندگی روزمره خود بازگردد.

موارد و محدودیت های استفاده از عمل بینی بدون جراحی

البته عمل بینی بدون جراحی در موارد خاصی کاربرد دارد و نمی توان همه ی اعمال زیبایی و رفع عیوب بینی را بوسیله ی این روش انجام داد. از جمله عیوبی که به وسیله تزریق ژل برطرف می شوند می توان به ناصاف بودن بینی، وجود تو رفتگی روی بینی و یا غیر قرینه بودن، افتادگی نوک بینی ، اصلاح برخی عیوبی که پس از جراحی بینی وجود دارند و ... اشاره نمود. همچنین باید متذکر شد که این عمل برای اشخاصی که بینی های آنها دارای برآمدگی های بزرگ است و یا به صورت کلی قصد کوچک کردن بینی را داشته باشند و یا کسانی که مشکلات تنفسی دارند، مناسب نیست.

میزان ماندگاری عمل بینی بدون جراحی با تزریق ژل

عمل بینی بدون جراحی از روش های ماندگار نیست و مدت زمان ماندگاری این روش بسته به نوع ژل مورد استفاده ممکن است 6 الی 15 ماه دوام داشته باشد. اثرات این عمل پس از این مدت از بین خواهد رفت که این مسئله هم میتواند از مزیت های این روش محسوب شود و هم از معایب این روش. چنانچه شخص از نتیجه ی عمل بینی بدون جراحی ناراضی باشد، معمولا پس از طی شدن مدت زمان ماندگاری این روش،  شکل بینی دوباره به شکل سابق خود باز می گردد؛ اما همین ماندگار نبودن اثرات این روش باعث می شود که اشخاصی که از این روش برای اصلاح بینی خود استفاده کرده اند، پس از مدت زمانی، نیاز به تزریق دوباره پیدا کنند.
منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X