موزدایی در پوست ‌های حساس چگونه است؟

موزدایی در پوست ‌های حساس چگونه است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

موزدایی در پوست ‌های حساس چگونه است؟

افرادی که پوست‌ های حساس دارند همواره دغدغه یافتن بهترین راه برای نوع پوستشان را خواهند داشت. بسیاری از مراجعین به کلینیک‌های زیبایی می‌خواهند بدانند که  روش موزدایی در پوست ‌های حساس چگونه است؟ واقعیت این است که، اگر کار موزدایی در قسمتهای حساس بدن با روش اپیلاسیون دقیق و درست  انجام شود، مشکلی پیش نخواهد آمد اگر چه در رابطه با قسمتهای حساس پوست باید با ظرافت بیشتری عمل نمود. به دلیل آنکه پوست این قسمت بدن، از تعداد بیشتری عصب برخوردار است، بنابراین ممکن است فرد التهاب بیشتری را در این نواحی تجربه کند.

از نظر متخصصان روش اصولی موزدایی در پوست ‌های حساس چگونه است؟

بنابر تحقیقات انجام شده و نظر متخصص پوست و لیزر غدد لنفاوی در قسمتهای مختلف بدن تحت تاثیر اپیلاسیون آسیب نمی بیند.  دلیل التهاب این نواحی آن است که این مناطق حساس تر و مرطوبتر از سایر مناطق بدن هستند. بنابراین احتمال رشد میکربهای مختلف در آنها بالاتر می رود. به همین دلیل خطر ایجاد التهاب‌های فولیکولیت پس از اپیلاسیون موهای زاید، هم بیشتر می شود. برخی از مردم بر این باورند که اپیلاسیون در این نواحی به بدخیمی منجر می شود البته ممکن است بعضی از ضایعات چرکی که درد ااتهاب به همراه داردبعد از اپیلاسیون در قسمتهای حساس بدن، بوجود آید. این مسئله باز هم به وجود رطوبت و بالا بودن امکان میکروب بوجود می آید که البته برای انسان آزار دهنده است. مواردی هم اتفاق می افتد که مویرگهای ریز پوست بر اثر کشش پاره شود.

راه‌حل برای کم کردن عوارض اپلاسیون

در بسیاری از موارد، کبودیهای خفیف و شدیدی که در زیر پوست اتفاق می افتد، به دلیل اپیلاسیون بدن در این نواحی است. بنابر این متخصصین توصیه می کنند. تا پس از اپیلاسیون پماد بتامتازون در این مناطق از بدن استفاده شود به این دلیل که در این قسمتها اولا موهای بدن ضخیم تر است و ثانیا دارای ریشه بسیار محکمی هستند. پس ایجاد التهاب نیز به این دلیل است. پماد بتامتازون سبب می شود تا از این التهابها جلوگیری شود. یاد آوری می کنیم که این پمادها دارای نوعی دارو به نام کورتن است و استفاده از آن برای یکی دو بار مشکلی ایجاد نمی کند. اما مصرف بی رویه از اینها خود ممکن است سبب تحریک و جوش در این ناحیه شود. از مرطوب کننده ها در این مورد می توان استفاده کرد اما ما پودر بچه را توصیه نمی کنیم. بعضی ها اعتقاد دارند که با اپیلاسیون موهای ضخیم بیشتری رشد می کند. پس باید بعد از چند بار اپیلاسیون، یکی دو بار هم از تیغ استفاده کرد. این انتقاد درست نیست. زیرا دلیل ایجاد این موها در افراد مختلف فرق می کند. نوع و جنس پوست از فردی به فرد دیگر متفاوت است. فقط تجربه و امتحان کردن همه روشها می تواند فرد به نتیجه مطلوب برساند. کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X