بهترین سن برای تزریق بوتاکس

بهترین سن برای تزریق بوتاکس

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین سن برای تزریق بوتاکس

هیچکسی نیاز به بوتاکس ندارد و هیچ کسی نباید تحت فشار آن را انجام دهد. اگر شما از آن نوع اشخاصی هستید که در پیشانی تان خط اخم و چین و چروک زیادی وجود دارد، بوتاکس می تواند در از بین بردن این خطوط به شما کمک کند (یا جلوی بوجود آمدنشان را بگیرد). افرادی که انجام بوتاکس را در نظر دارند، اغلب می خواهند بدانند بهترین سن تزریق بوتاکس چیست. در اینجا ما به علل رایج پیری، به علاوه روش های معمول بوتاکس برای مبارزه با این علائم در هر سنی نگاه می کنیم.

استرس

خشم و عصبانیت دائمی می تواند در صورت شما خطوط ریز و چروکهای عمیق ایجاد کند. هنگامی که چهره، احساسات غم انگیز یا عصبانیت را نشان می دهد، چین و چروک های تشکیل شده می توانند برای همیشه روی پوست صورت باقی بمانند.

همچنین ثابت شده است که استرس می تواند موجب کم کردن سرعت توانایی پوست برای ترمیم خودش گردد؛ این عامل می تواند مانند مانعی برای حفظ رطوبت پوست عمل کرده و موجب پیری زودرس گردد.

مناطقی که بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند: خطوط اخم و پیشانی

گروه سنی که بیشتر تحت تاثیر قرار دارند :پیری ناشی از استرس می تواند هر کسی را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد. با این حال، تحقیقات نشان می دهند که زنان بین ۳۵ تا ۴۴ ساله پر استرس ترین گروه سنی را دارا می باشند؛ زیرا فشارهای نگهداری از کودکان، پرداخت صورتحساب ها، تعهدات کاری و مراقبت از والدین سالخورده و... موجب افزایش استرس در آنها می گردد.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن پوست را از اکسیژن محروم می کند و می تواند رنگ چهره را تیره کند. دود خشک سیگار، میزان جریان یافتن خون به سطح پوست را کاهش می دهد، و پوست را از دستیابی به اکسیژن و مواد مغذی محروم می کند.

افتادگی پوست نیز یکی از عوارض جانبی سیگار کشیدن است؛ زیرا سیگار کشیدن باعث تولید آنزیمی در پوست می شود که باعث تخریب کلاژن، پروتئینی است که الاستیسیته را حفظ می کند، می گردد. مناطق که بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند: زیر چشم و اطراف لب گروه سنی که بیشتر تحت تاثیر قرار دارند :معمولا زنان بین ۲۵ تا ۳۴ ساله بزرگترین گروه سیگاری ها را تشکیل می دهند.

آسیب نور آفتاب

بر اساس یک مطالعه، آسیب نور خورشید به میزان ۸۰ درصد می تواند موجب پیری پوست و ایجاد چین و چروک، کاهش الاستیسیته، زرد شدن و لکه های پوستی گردد. قرار گرفتن منظم در معرض آفتاب می تواند موجب کاهش توانایی پوست در ترمیم خود گردد.

مناطق که بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند: تمام چهره گروه سنی که بیشتر تحت تاثیر قرار دارند: زنان بالای ۵۰ سال که از گذراندن زمان زیادی زیر نور خورشید، لذت می برند، چروک ها و تغییرات بیشتری را در بافت پوست خود تجربه خواهند نمود.

مصرف الکل

الکل، پوست را خشک می کند و آن را از ویتامین ها و مواد مغذی محروم می کند. مطالعات اخیر نشان داده است که الکل سبب استرس به تلومرها می شود - انتهای رشته های DNA -که آنها را از بین می برد. با گذشت زمان، طول این رشته ها به تدریج کوتاه تر می شود و بسیار آسیب می بیند و در نتیجه سلول می میرد. اثبات شده است که الکل این روند را سرعت می بخشد.

مناطق که بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند: تمام چهره گروه سنی که بیشتر تحت تاثیر قرار دارند: زنان بین ۴۵ تا ۵۴ ساله، بیشترین واحد الکل را در هر هفته مصرف می کنند، بنابراین پوست آنها بیشتر در معرض خطر قرار دارد.

بی خوابی

 عدم خواب کافی می تواند پوست را دچار کم آبی کند. خستگی می تواند سطح کورتیزول را افزایش دهد که می تواند شرایط التهابی را بدتر کند و نداشتن خواب کافی می تواند باعث تشکیل کلاژن ضعیف شده و باعث پیری پوست می گردد.

مناطق که بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند: چشم های پف کرده با هاله ای تیره رنگ در اطراف آن گروه سنی که بیشتر تحت تاثیر قرار دارند: بی خوابی می تواند افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار دهد.

بهترین سن تزریق بوتاکس چیست؟

شیوه زندگی نقش بسیار مهمی در جوان به نظر رسیدن افراد دارد. اگر یک زنی در اواخر دهه بیست باشد و یک دهه به سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و آفتاب گرفتن پرداخته باشد، پوست او بسیار متفاوت با زنی است که در اواخر سی سالگی می باشد و به طور مداوم از پوست خود مراقبت کرده است. به همین دلیل است که هر بیمار باید به صورت منحصر به فردی درمان شود و شیوه درمانی او باید خاص و مناسب نوع پوست او مناسب باشد. پس نمی توان سن تزریق بوتاکس را به صورت مشخص بیان کرد و سن تزریق بوتاکس بسته به شرایط هر فرد می تواند متفاوت باشد.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X