براکیوپلاستی، روش مطمئن برای درمان افتادگی پوست بازو و ماهیچه بازو

براکیوپلاستی، روش مطمئن برای درمان افتادگی پوست بازو و ماهیچه بازو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

براکیوپلاستی، روش مطمئن برای درمان افتادگی پوست بازو و ماهیچه بازو

افزایش و کاهش وزن بیش از حد و افزایش سن بدون تأثیر روی بازوها نخواهد بود. بازو ها نیز مانند شکم و ران ها بر اثر این عوامل دچار افتادگی پوست می گردند. در چنین شرایطی براکیوپلاستی، روش مطمئن برای درمان افتادگی پوست بازو و ماهیچه بازو خواهد بود.

براکیوپلاستی برای  چیست و چگونه انجام میشود؟

براکیوپلاستی یک روش برای فرم دادن به بدن و افتادگی پوست بازو است که بر روی بیماران که در قسمت بازوها دارای پوست سست و اضافه هستند انجام می گردد. لیپوساکشن نیز ممکن است در طول این روش انجام شود. لیفت بازوها یک جایگزین برای کاهش وزن نیست و بهترین کاندیداها برای براکیوپلاستی کسانی هستند که در وزن ایده آل خود قرار دارند همچنین داشتن الاستیک پوست کافی یک مزیت برای افراد کاندیدای براکیوپلاستی محسوب می گردد. عمل لیفت بازوها تحت بی حسی موضعی انجام می شود و 90 تا 120 دقیقه طول می کشد. جراح زیبایی شما یک شکاف طولانی بین آرنج و زیر بغل شما ایجاد می کند که میزان شکاف به وضعیت شما بستگی دارد. در ادامه بخش هایی از پوست و چربی برداشته شده و پوست و بافت باقی مانده بسته میشود. دارو برای تسکین درد به شما داده خواهد شد. قبل از انجام جراحی حتما در مورد اندازه شکاف با پزشک معالج خود صحبت کنید.

اقدامات بعد از جراحی زیبایی بازو

بعد از انجام جراحی افتادگی پوست بازو ممکن است یک تا دو روز در بیمارستان بستری شوید. دوره نقاهت عمل یک یا دو هفته طول می کشد و در طول هفته اول بهبودی احساس کمی درد و ناراحتی خواهید داشت که با داروی مسکن برطرف می شود. بسته به وضعیت خودتان به طور معمول باید بعد از 2 هفته بتوانید به زندگی روزمره ادامه دهید. برای نتیجه بهتر باید تا چند هفته از پوشیدن لباس تنگ و چسبان خودداری کرده  و از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید. زخم های ایجاد شده بر اثر جراحی براکیوپلاستی بعد از 9 تا 12 ماه کمرنگ شده و پوستتان صاف و روشن خواهد شد. مهم این است که بعد از بهبود کامل شرایط یک شیوه زندگی و تغذیه سالم را حفظ کنید. نتایج حاصل شده دائمی نیست و اگر وزن شما نوسان داشته باشد، ممکن است نتایج محو گردند.

آمادگی برای انجام جراحی زیبایی

برای دریافت نتیجه مثبت و رضایتبخش از انجام جراحی شما ملزم به رعایت موارد زیر قبل از عمل هستید:
  • عدم کشیدن سیگار از چند هفته قبل از عمل
  • حفظ وزن سالم
  • انجام ورزش منظم

روش جراحی

برش صورت گرفته در این عمل به صورت L شکل بوده و از زیر بغل شروع شده و تا قسمت داخلی بازو ادامه می یابد.

اسکار

در ابتدا ممکن است تنها چند جای زخم صورتی رنگ مشاهده شود، اما این اثرات از بین خواهند رفت و سفید خواهند شد. در اکثر بیماران این اسکارها به مرور زمان بهبود خواهد یافت. مدت زمان بهبود جای زخم به هر فرد بستگی دارد.

داروهای مورد استفاده

پیش از انجام هر عمل، لیست کاملی از داروهایی که فرد باید مصرف کند به وی ارائه خواهد شد. توجه داشته باشید که قبل از عمل از هیج داروی شیمیایی یا گیاهی به مدت سه روز استفاده نکنید. همچنین از مصرف آسپرین، ایپو بروفن و قرص های حاوی ولتارول پرهیز کنید.

امکان سیگار کشیدن بعد از عمل

اگر شما فردی سیگاری هستید سعی کنید برای مدت 6 هفته قبل از عمل و یک هفته بعد از عمل از مصرف سیگار پرهیز کنید تا عوارض جانبی عمل کاهش یابد.

مدت زمان مورد نیاز برای عمل جراحی براکیوپلاستی

کل عمل جراحی به مدت 2 تا 2:30 ساعت بسته به وسعت ناحیه عمل به طول می انجامد و نیاز به یک شب استراحت در بیمارستان می باشد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی درمان افتادگی پوست بازو

در روز اول بعد از عمل، بیمار باید به استراحت کامل بپردازد. در روزهای دوم تا پنجم،  شما می توانید به برخی فعالیت ها بپردازید اما ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. در روزهای پنجم تا 14 ام بیشترین مقدار تورم و کبودی مشخص می شود و به تدریج احساس بهتری پیدا می کنید. از ده روز آینده نیز می توانید به فعالیت های ورزشی بپردازید از هفته چهارم به بعد شما می توانید به صورت طبیعی به فعالیت های روزمره خود بپردازید. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X