همه چیز درباره مضرات، معایب و مراحل بوتاکس پیشانی و خط اخم

همه چیز درباره مضرات، معایب و مراحل بوتاکس پیشانی و خط اخم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره مضرات، معایب و مراحل بوتاکس پیشانی و خط اخم

وجود خطوط افقی در ناحیه پیشانی باعث میشود که شما پیرتر از آنچه هستید به نظر برسید. بسیاری از افراد برای حل این مشکل از بوتاکس استفاده می کنند. در این نوشته به شرح همه چیز درباره مضرات، معایب و مراحل بوتاکس پیشانی و خط اخم میپرد ازیم.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یا توکسین بوتولینوم یک ماده قدیمی است که برای اهداف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. در ابتدا از بوتاکس برای تنبلی چشمی و عدم توانایی حرکت پلک ها استفاد میشد. بعد از آن از بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد و همچنین سردردهای میگرنی و بسیاری بیماری های دیگر استفاده شد. امروزه در بسیاری از کشورها از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک صورت، خطوط پیشانی، چروک دور چشم، خط اخم و خط لبخند استفاده می شود. در نتیجه تزریق بوتاکس صورت که یک روش نسبتاً غیر تهاجمی به حساب می آید، صورت جوانی و شادابی خود را باز می یابد. بوتاکس به دو دسته ترکیبات فلج کننده و ترکیبات پرکننده تقسیم بندی می گردد که اولی با برطرف کردن اسپاسم ناحیه تحت درمان از طریق فلج کردن عضلات آن ناحیه، از انقباض عضلات جلوگیری کرده و در طی یک دوره زمانی 3 تا 6 ماهه باعث از بین رفتن چروک ها می گردد. در روش دوم که از نامش هم پیداست شیارها و فرورفتگی های روی صورت با ترکیبات خاص پر می گردند. این روش برای از بین بردن خط لبخند، فرورفتگی زیر چشم، برجسته کردن گونه، چانه و سایر اندام های بدن به شیوه ای بسیار مؤثر عمل می کند. این ترکیبات به دو دسته دائم و موقت تقسیم بندی می گردند.

معایب و عوارض بوتاکس پیشانی و خط اخم

دربرخی موارد ممکن است سردرد و حساسیت و یا کبودی در مراحل بوتاکس یا روزهای اولیه بعد از درمان اتفاق بیوفتد که موقتی بوده و به سرعت رفع می گردد. در غیر اینصورت عوارض جدی در مورد تزریق بوتاکس وجود ندارد البته این امر وابسته به مهارت و تجربه پزشک می باشد. اگر تزریق را نزد پزشک متخصص انجام دهید درگیر مشکلات بعدی نخواهید بود. البته لازم به ذکر است که ممنوعیت هایی نیز در رابطه با تزریق بوتاکس وجود دارد از جمله اینکه برای زنان باردار یا شیرده و بیمارانی که از بیماری های عصبی رنج می برند توصیه نمی گردد.

مراحل بوتاکس پیشانی و خط اخم

مراحل و عملکرد بوتاکس در صورت متبحر بودن پزشک بسیار ساده است. در طی مراحل تزریق نیاز به بیهوشی وجود ندارد مگر به درخواست بیمار. استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات یک یا دو هفته قبل از شروع درمان ممنوع می باشد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X