مزایا و معایب اسکراب روشن کننده ضد لک و ضد جوش برای پوست دست و بدن

مزایا و معایب اسکراب روشن کننده ضد لک و ضد جوش برای پوست دست و بدن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مزایا و معایب اسکراب روشن کننده ضد لک و ضد جوش برای پوست دست و بدن

در این مقاله به بررسی  مزایا و معایب اسکراب روشن کننده ضد لک و ضد جوش برای پوست دست و بدن می پردازیم. تشکیل سلول های مرده بر روی پوست بر اثر عوامل محیطی مانند آلودگی، نور خوشید، امواج و یا تحت تأثیر عارضه های پوستی مانند آکنه و یا بالا رفتن سن باعث بسته شدن منافذ پوست و افزایش چین و چروک می گردد. لایه برداری و استفاده از اسکراب های طبیعی و شیمیایی تأثیر چشمگیری در زیباتر کردن پوست صورت، دستها، گردن و ... خواهد داشت. یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد ممکن است با آن مواجه باشند بروز لک در پوست صورت و بدن بر اثر عوامل گوناگون می باشد. از بین بردن این لک ها با استفاده از لایه برداری منظم پوست به راحتی امکان پذیر می باشد. به جز لایه برداری های طبیعی و محصولات و کرم های بهداشتی که در انواع و اقسام برندها در داروخانه ها قابل دسترسی هستند روش های دیگری نیز برای لایه برداری وجود دارد که در صورت داشتن مشکلات حادتر مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه های لیزر صورت و روش هایی مانند سابسیژن و میکرونیدلینگ از جمله این روش ها هستند که باید توسط متخصص پوست و مو و در یک کلینیک معتبر انجام شوند.

مزایای استفاده از اسکراب روشن کننده

لایه برداری پوست با از بین بردن سلول های مرده و جایگزین کردن آنها با سلول جوان موجب رفع بسیاری از مشکلات پوستی مانند آکنه، انواع اسکار، چین و چروک های سطحی و ریز، کک و مک و لکه های پوستی، لک ناشی از افزایش سن یا بارداری، ضخامت پوست می گردد و همچنین به افزایش تولید کلاژن پوست و انعطاف پذیری آن کمک می نماید.

معایب استفاده از اسکراب روشن کننده

زیاده روی در استفاده از اسکراب به خصوص در فصول گرما که پوست بیشتر در معرض نور شدید خورشید قرار دارد ممکن است نتیجه سوء داشته و موجب آسیب پوست گردد. پوست پس از لایه برداری با از دست دادن لایه مرده و ضخیم خود و جایگزینی لایه تازه به طور موقت حساس می شود و در صورت تکرار بیش از حد این روش پوست در معرض آسیب قرار می گیرد. برای جلوگیری از بروز این مشکل بیش از هفته ای یک یا دو بار از لایه بردار های استفاده نکنید و هیچوقت بدون کرم ضد آفتاب از منزل خارج نشوید. تمدید ضد آفتاب هر 3 ساعت یکبار به مراقبت بیشتر از پوست کمک خواهد کرد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X