ضرر اسکراب زغالی برای دور چشم چیست؟

ضرر اسکراب زغالی برای دور چشم چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ضرر اسکراب زغالی برای دور چشم چیست؟

همه از تأثیرات اسکراب ها برای  زیبایی صورت اطلاع دارند و به از محصولات مختلف طبیعی و شیمیایی برای لایه برداری پوست خود استفاده می کنند یکی از محصولات پر طرفدار برای لایه برداری اسکراب زغالی می باشد که به تازگی بازار خوبی در میان مردم پیدا کرده است. پس لازم دیدیم قدری در مورد این محصول اطلاعات در اختیار شما قرار دهیم.

اسکراب پوست چیست؟

اسکراب یا لایه بردارهای برای از بین بردن پوست های مرده روی سطح پوست و کمک به ساخت پوست تازه توسط بدن مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این محصولات چه به طور دارویی و چه طبیعی کمک شایانی به از بین بردن جوش، لک، چین و چروک و جوانسازی پوست می نماید و به پوست طراوت و شادابی می بخشد. تجمع پوست های مرده در قسمت های مختلف بدن به زیبایی لطمه می زند و طراوت چهره را از بین می برد. علاوه بر این تأثیر مواد تقویتی و دارویی را بر روی پوست کاهش میدهد. استفاده از لایه بردار به خصوص برای پوست های چرب ضرورت دارد. اسکراب ها دانه های زبر کوچکی هستند که به جوانسازی و حفظ ساختار پوست کمک می کنند. این دانه ها با جدا کردن سلول های مرده از سطح پوست به موجب رشد سلول های جوان می گردند.

نکاتی در مورد اسکراب زغالی یا ماسک سیاه

پی بردن به خواص بی نظیر ذغال موجب شد که تولید کنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی دست به استفاده از این محصول برای تولید اسکراب پوست بزنند. از جمله خواص بی شمار ذغال می توان به تأثیر این ماده در جذب آلودگی ها اشاره کرد. همچنین ذغال در کاهش چربی اضافی پوست و کنترل آن تأثیر بسزایی دارد. از ذغال نه تنها برای ساخت ماسک بلکه برای تولید لوازم آرایشی و همچنین برای شستشوی سیستم گوارش در بیمارستان ها استفاده میشود. طرز استفاده از ماسک زغالی به این شکل است که باید هفته ای یک یا دو بار آن را روی پوست صورت مالیده و بعد از نیم ساعت ماسک را از پوست جدا کرده و بشویید. ولی لازم است بدانید که هر ماسک سیاه رنگی از ذغال ساخته نشده است و ممکن است رنگ سیاه ماسک دلیل دیگری داشته باشد. بنابراین اگر قصد تهیه این ماسک را دارید حتما به مشخصات نوشته شده روی بسته توجه نمایید.

مضرات اسکراب زغالی برای پوست دور چشم

دقت داشته باشید که از اسکراب زغالی برای پوست دور چشم استفاده نمی گردد و از تماس آن با اطراف چشم جلوگیری کند. در غیر اینصورت پوست دور چشم به مرور خشک و نازک شده  و چین و چروک آن افزایش می یابد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X