مقایسه معایب و عوارض بالا بردن ابرو با بوتاکس و تزریق چربی و ژل

مقایسه معایب و عوارض بالا بردن ابرو با بوتاکس و تزریق چربی و ژل

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

معایب و عوارض بالا بردن ابرو با تزریق بوتاکس ، چربی و ژل

با افزایش سن و کاهش کلاژن موجود در زیر پوست، عضلات صورت از جمله عضلات دور چشم ضعیف شده و به سمت پایین کشیده می شوند. بدین صورت، فرد دارای چهره بی حال و خسته ای شده و در برخی موارد حتی در بینایی فرد نیز اثرات منفی می گذارد. روش های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارد که از جمله آنها می توان به روش های جراحی لیفت ابرو و روش های غیر جراحی نظیر بالا بردن ابرو با بوتاکس و تززیق ژل و چربی اشاره نمود. امر مسلم آن است که روش های بدون جراحی نسبت به روش هایی که نیاز به جراحی دارد ، دارای عوارض کمتری می باشد. در این مقاله قصد داریم عوارض و مزایا و معایب روش های بالا بردن ابرو با تزریق بوتاکس ، تزریق ژل و تزریق چربی را بررسی کنیم.

بالا بردن ابرو با بوتاکس

ماده بوتاکس، با خاصیت پر کنندگی خود، عضلات پیشانی و کنار چشم و ابرو را شل کرده و از پایین کشیده شدن ابرو توسط عضلات پیشانی جلوگیری می کند. به این ترتیب پوست پیشانی از محل بینی و ابرو ها بالا تر رفته و خط اخم فرد کمتر می شود. با تزریق بوتاکس به بخش های بالایی و کناری عضلات دور چشم و شل کردن این عضلات، از پایین کشیده شدن پوست پیشانی و در نتیجه افتادگی ابرو ها جلوگیری می شود.   عضلات فرونتالیش در پیشانی، نقش بالا نگه داشتن پیشانی را بر عهده دارند و دقیقاً بر خلاف عضلات اخم عمل می کنند. با شل شدن و غیر فعال شدن عضلات اخم دور چشم توسط تزریق ماده بوتاکس، عضلات پیشانی می توانند کار خود را به خوبی انجام داده و به بالا بردن ابرو کمک کنند. اثر روش بالا بردن ابرو با بوتاکس پس از دو هفته مشاهده می شود. علاوه بر اینکه چین و چروک های اطراف چشم و بین ابرو ها و ناحیه پیشانی نیز بر طرف می شود و نهایتاً باعث جوانسازی پوست فرد می شود. این روش در عرض چند دقیقه قابل انجام است و ماندگاری نتایج بالا بردن ابرو با بوتاکس برای مدت سه الی چهار ماه می باشد.

عوارض و معایب بالا بردن ابرو با بوتاکس

هر چند تزریق بوتاکس برای لیفتینگ ابرو، روشی کم خطر و مطمئن است اما در صورت حساسیت فرد به ماده بوتاکس یا عدم تخصص پزشک ، می تواند باعث بروز عوارض جانبی نظیر کبودی و قرمزی بعد از تزریق بوتاکس در صورت فرد شده که این عوارض پس از مدت کمی قابل جبران است.

بالا بردن ابرو با تزریق ژل یا فیلر

در روش لیفت ابرو با تزریق ژل ، از ژل هایی نظیر ژوویدرم، اسکولپترا یا رستیلان و پرلان در ناحیه شقیقه استفاده می شود. با تزریق ژل و فیلر در این ناحیه، لیفت ابرو و سایر نقاط صورت به مقدار کمی انجام می شود و پوست پیشانی و نواحی اطراف چشم، سفت تر، جوان تر و شاداب تر می نماید. برای لیفت ابرو با تزریق ژل، پزشک متخصص ابتدا با استفاده از پماد های بی حسی در محل مورد نظر و یخ، از احتمال بروز ورم، کبودی و درد در حین عمل می کاهد. با تزریق ژل در نواحی دور چشم و پیشانی و بین ابرو ها، عضلات مورد نظر در این نواحی غیر فعال شده و از پایین آمدن آنها جلوگیری می شود.  

لیفت ابرو با روش تزریق چربی

در روش های لیفت صورت و ابرو با تزریق چربی، همواره از پیوند چربی بدن خود فرد به صورت استفاده می شود و بنابراین احتمال بروز حساسیت در افراد بیمار بسیار کمتر از روش های بالا بردن ابرو با بوتاکس و تزریق ژل است. در این روش، ابتدا با یک عمل ساکشن، چربی اضافی بدن بیمار کشیده شده و پس از خالص سازی چربی، با انتقال چربی به محل مورد نظر که می تواند عضلات صورت، پیشانی و ابرو باشد، عمل پیوند چربی و لیفتینگ ابرو و پیشانی انجام می شود. بالا بردن ابرو با تزریق چربی از آن جهت به سایر روش های تزریق بوتاکس و ژل ارجحیت دارد که در این روش احتمال بروز حساسیت، قرمزی، کبودی و ورم بعد از عمل تزریق بسیار کمتر است. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X